Од Џибони до Дубиоза: Миле Кекин и пријателите објавија спот за песната „Ово че прочи“ (ВИДЕО)

Инспириран од актуелната ситуација поради коронавирусот, но и од неодамнешниот силен земјотрес во Загреб, фронтменот на групата „Хладно пиво“, Миле Кекин, напиша нова песна со наслов „Ово че прочи“.

Во спотот кој излезе се појавуваат голем број на музичари од регионот, кои заедно пренесуваат силна порака, а меѓу кои има и членови на „Дубиоза Колектив“, Реми од „Елементал“, Амира Медуњанин, „Лету штуке“, Едо Мајка, Џибони, Шемсо од „Бркови“ и други.

„Како што секој кошмар поминува, така ќе помине и ова“, пејат музичарите предводени од Миле Кекин.

Песната ја завршува Рамбо Амадеус кој порачува: „Со мајката природа мора да останеме во хармонија, секој мора темелно да учи, бидејќи ако продолжиме по старо, таа повторно ќе не казни“.

Прочитајте и...  Дали последната Штафета на младоста го навести распадот на Југославија? (ФОТО+ВИДЕО)

Погледнете го спотот за песната „Ово че прочи“:

Прочитај повеќе

Дали последната Штафета на младоста го навести распадот на Југославија? (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Дневен хороскоп за 25 мај: Не дозволувајте никој да ги потценува вашите ставови

Слободен печат

Ана Николиќ на ќерката ѝ купи играчка од 200 евра, но таа заврши во други раце! (ФОТО)

Васко Спасоски

Филип и Симона се македонските Блејк Шелтон и Гвен Стефани (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Ќе ослабнете ли побргу со пилатес или со аеробик? Постојат разлики во ефикасноста на овие вежби за дефинирање на телото

Слободен печат

Манекенката Зара била во авионот кој се сруши во Пакистан: Сите се молат да е помеѓу двајцата преживеани! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Пет работи кои мажот ги забележува прво кај жената

Слободен печат

Наоми Кемпбел за 50-от роденден позира гола во метро – годините не ѝ можат ништо! (ФОТО) (+16)

Васко Спасоски

Здружението „Тиииит!Инк“ објави повик за уметници, илустратор(к)и и дизајнер(к)и

Слободен печат

Во песната „Тек је 12 сати“ некој кажува „печена штрудла“: Слушнете и уверете се дали е така! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Пет причини зошто мажите го обожаваат женскиот оргазам!

Васко Спасоски

Шерон Стоун во бикини на 62 години: Вакво тело би посакала секоја жена на нејзини години! (ФОТО)

Васко Спасоски