Обидот фудбалерот да биде изнесен на носилки заврши урнебесно (ВИДЕО)

Фудбалските натпревари на фановите редовно им овозможуваат забава, нервиза но и смеа бидејќи урнебесните сцени во најважната споредна работа не недостасуваат.

Последната таква доаѓа од Бразил, од канал на Твитер кој ги собира најсмешните моменти кои се прикажуваат на бразилските фудбалски терени.
Овој пат во главна улога беше член на медицинска екипа која неуспешно се обиде да изнесе на носилки повреден играч.

Неспретниот член на медицинскиот тим се чини дека прв пат изнесува играч на носилки и дури успеа да му „седне“ на главата.
Погледнете како изгледаше урнебесната случка:

Прочитајте и...  СЕХА лигата со 10 екипи, Еурофарм Пелистер во група со Загреб, Веспрем..!

Прочитај повеќе

ММА спектакл во Абу Даби, Адесања го нокаутира Коста (ВИДЕО)

Слободен печат

Леброн ги однесе Лејкерси во големото НБА финале, прво по пауза од десет години (ВИДЕО)

Слободен печат

Фантастичен меч на „Џузепе Меаца“ со три пресврти и седум голови! (ВИДЕО)

Слободен печат

Рамос за прва „кралска“ радост во „Ла Лига“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Давидовски на победничкиот подиум во Монца

Слободен печат

Тричко расположен пред Косово, ја продолжи гол-серијата во Кипар! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Карамелите“ газат во новата сезона, Челси од 0:3 до 3:3..! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ристовска и ЦСКА Москва доминираат во Лигата на шампионите

Слободен печат

Солскјер: Среќа што Мурињо не беше тука да ги измери головите! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ: Се надевам дека „Ролан Гарос“ ќе заврши без последици! (ВИДЕО)

Слободен печат

Штутгарт и Чурлинов со прва победа во Бундеслигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Официјално: МЗТ Скопје Аеродром останува во АБА2 лигата!

Слободен печат