Tag : фудбалер

Спорт Фудбал

Почина легендата на српскиот фудбал, Илија Петковиќ

Слободен печат
Петковиќ во последните неколку дена беше во болница во Белград и беше на респиратор. На легендарниот тренер му пукнал чирот на дванаесетпалачното црево додека бил...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Уапсен поранешниот љубовник на Јелена Карлеуша, фудбалерот Огњен Врањеш! (ФОТО)

Васко Спасоски
Босанскиот фудбалер и првотимец на Андерлехт, Огњен Вранеш е уапасен во Бањалука по тепачкаа за која пишуваа тамошните медиуми. Инцидентот се случил во саботата, околу...
Спорт Фудбал

Трагедија во Того: Бегајќи од корона почина од маларија

Слободен печат
Фудбалскиот репрезентативец на Того, Куси Кудагба почина на 25-годишна возраст од маларија. Тој беше член на локалниот клуб АСЦ Кару, а последниот натпревар го одигра...
Останатo Спорт

Црн ден за спортот: Ракометар од БиХ загина во сообраќајка, млад шпански фудбалер се удави

Слободен печат
Босанскиот ракомет е во шок откако животот во сообраќајна несреќа го загуби играчот на Чапљина, Иван Бркиќ. Трагичната несреќа се случила утринава, нешто по еден...
Спорт Фудбал

Тренерот ме нарекуваше мајмун и ми велеше да се вратам во џунгла

Слободен печат
Фафа Пико, американски фудбалер кој е роден на Хаити откри дека додека настапуваше во Италија имаше големи проблеми со расизмот. Пико од 2006 до 2011...
Спорт Фудбал

Скандал во Англија, фудбалер признал дека силувал 14-годишно девојче и е пуштен на слобода

Слободен печат
Професионалниот фудбалер Тајрел Робинсон признал дека имал сексуална активност со 14-годишно девојче пред две години. Згора на тоа Робинсон ги испраќал разголените фотографии на девојчето...
Македонија

Се огласи скопјанката Менче, откако ѕвездата на Интер донираше 3.000 евра за нејзината операција! (ФОТО)

Васко Спасоски
Доказ дека во светот постојат луѓе во вистинска смисла на зборот е тоа што ѕвездата на италијанскиот калчолигаш Интер, Хрватот Марсело Брозовиќ вчера експресно донираше...
Спорт Фудбал

Албански фудбалер е главен негативец во Бундеслигата, собори рекорд во жолти картони

Слободен печат
Албанскиот репрезентативец Клаус Ѓасула денеска во рамките на 31. коло од Бундеслигата постави негативен рекорд во историјата на германскиот фудбал.  Тој стана рекордер во Бундеслигата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ќерката на легендарниот фудбалер, секс-бомбата Бјанка го препоти тренерот во паркот! (ФОТО)

Васко Спасоски
Секс-бомбата Бјанка Гаскоњ (33), ќерка на легендарниот фудбалер Пол Гаскоњ ,инаку модел и ријалити ѕвезда, повторно ги остави мажите со отворени усти поради своите бујни...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Фудбалерот Волков го фотографирал задникот на Сандра Африка, но се правда дека не ја пратил никаде! (ФОТО)

Васко Спасоски
Моментално нема кој не зборува за извесна фотографија на фудбалерот Владимир Волков и пејачката Сандра Африка, на која таа е во љубовен занос. Како што...