Њутон е наследникот на Том Брејди во Њу Ингланд

Поранешниот квитербек на Каролина пантерс и МВП на НФЛ сезоната во 2015 година, Кам Њутон е нов квитербек на Њу Ингланд патриотс.

Њутон потпиша едногодишен договор вреден 7.5 милиони долари со Њу Ингланд патриотс и ќе има тешка задача да го замени легендарниот Том Брејди кој замина во Тампа беј баканирс.
Конкуренти на Кам Њутон за местото на стартен квотербек во Њу Ингланд ќе му бидат Џерет Стидхам и Брајан Хоер.

„ Возбуден сум е не знам што да правам сега. Утре пристигнува „бомба“. Се надевам дека сте подготвените“, напиша Њутон на својот Инстаграм профил.

31-годишниот Њутон девет години настапуваше за Каролина пантерс, а по завршување на сезоната стана слободен играч пропушти дури 14 натпревари од регуларниот дел од сезоната поради повреда.

Прочитајте и...  Давид Алаба е џекпотот на Барселона

Прочитај повеќе

Пазнат датумот на почетокот и крајот на Мундијалот во Катар

Слободен печат

ЛУДОСТ ИЛИ НЕ: УС Опен и Ролан Гарос ќе се играат и доколку се појават случаи на позитивни тенисери на корона

Слободен печат

Луис Суарез го откри виновникот за губењето на титулата

Слободен печат

Давид Алаба е џекпотот на Барселона

Слободен печат

Најдобрите тенисерки не сакаат да играат на УС Опен

Слободен печат

Навистина им е досадно во карантин, НБА ѕвездите почнаа да се „кодошат“ едни со други

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Гвардиола бара извинување од Мурињо и Клоп

Слободен печат

Ферари ќе го менува Биното

Слободен печат

Адријано мртов пијан се шета низ улиците на Рио (ВИДЕО)

Слободен печат

Жиру за три важни бода на Челси! (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонецот блеска за Џенова: Пандев во тимот на колото во Серија А! (ФОТО)

Слободен печат

Роналдо во обид да го надмине рекордот на Шевченко

Слободен печат