Tag : њу ингланд патриотс

Останатo Спорт

Њутон е наследникот на Том Брејди во Њу Ингланд

Слободен печат
Њутон потпиша едногодишен договор вреден 7.5 милиони долари со Њу Ингланд патриотс и ќе има тешка задача да го замени легендарниот Том Брејди кој замина...
Останатo Спорт

Кучето на најтрофејниот тренер во НФЛ го украде шоуто кое одеше во живо (ФОТО)

Слободен печат
Во првиот ден се избираат пиковите од првата рунда на драфтот, во вториот ден пиковите од втората и третата, и во третиот ден се финишира...
Останатo Спорт

Брејди по 20 години си замина од Њу Ингланд и потпиша за Тампа Беј

Слободен печат
Том Брејди вчера и официјално ја заврши 20-годишната одисеја со Њу Ингланд притоа освојувајќи дури шест Супербол пехари, а тој стана еден од најдобрите квитербекови...