Новиот Audi R8 ќе биде на струја

Меѓутоа, компанијата од Инглоштад се уште нема одлучено каков вид на мотори ќе користи овој модел.

Директорот на одделението Audi Sport, Оливер Хофман истакна дека компанија има неколку интересни концепти за следниот R8, како и дека суперавтомобилот нема да има мотор со внатрешно согорување (SUS).

– Мислам дека нема да развиваме наследник на актуелниот модел со атмосферски мотор, ниту стандардниот SUS агрегат. Во иднина ќе го електрифицираме R8, но се уште не е одлучено за кој вид на електрификација. Работиме на концептот, во контакт сме со управниот одбор, но засега не е донесена никаква одлука. Имаме некои многу интересни концепти во поглед на моторот, како и цела концепција на автомобилот. Сепак се уште немаме одлучено – вели Хофман.

Прочитајте и...  Шестгодишно момче ја спасило својата сестра од бесно куче и се здобило со сериозни повреди: Ти си новиот херој на „Одмазниците“! (ФОТО)

Актуелната втора генерација, базирана на платформата на која е направен Lamborghini Huracan, во продажба е од 2015. година, а како агрегат користи V10 5,2-литарски FSI.

Прочитај повеќе

Маргот Роби е една од најубавите актерки во Холивуд која никогаш не престанува да изненадува: Модни комбинации кои го оттргнаа вниманиете дури и од нејзиното прекрасно лице! (ФОТО)

Слободен Печат

Едноставна вежба за дишење „4-7-8“ ја ублажува анксиозноста

Слободен печат

Излекуваните од ковид-19 со недели тешко дишат, долго спијат…

Слободен печат

Актерката Нина Добрев се облече во бикини и ја покажа својата витка фугура во карантин! (ФОТО)

Слободен Печат

Д-р Фанка Гилевска, специјалист офталмолог: Професионалниот раст доаѓа преку истражување и многу работа

Јасмина Кантарџиева Димков

Шестгодишно момче ја спасило својата сестра од бесно куче и се здобило со сериозни повреди: Ти си новиот херој на „Одмазниците“! (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ако користите некои од овие лекови, не излегувајте на сонце!

Слободен печат

Анџелина Џоли во фустанот кој е хит летово и секоја жена ја прави да изгледа како божица! (ФОТО)

Слободен Печат

Белгиската министерка поради маската стана хит и доби огромен број комплименти! (ФОТО)

Слободен Печат

Хороскоп за 16 јули: Изборите кои ги правите денес ќе бидат поважни од кога било

Слободен печат

Виц на денот: Ракија

Слободен печат

Северина објави фотогафија во секси бикини, но малкумина забележаа дека напиша моќна порака! (ФОТО)

Васко Спасоски