Tag : концепт

Вести Ви Препорачуваме Македонија

МОН подготви концепт за учење на далечина, но од 2022 година, не се знае како ќе се одвива наставата од септември

Михаило Донев
Министерството за образование и наука вчера јавно објави Концепт за развивање систем за образование од далечина во основните и во средните училишта во Македонија. Поради...
Вести Македонија

МОН објави концепт и бара сугестии за далечинско учење во основните и средните училиште

Слободен печат
Министерството за образование и наука јавно објави Концепт за развивање систем за образование од далечина во основните и во средните училишта во Македонија. Оттаму бараат...
Вести Избори 2020

Македонски концепт: Време е битолчани да престанат да ги следат корумпираните политичари и да поддржат граѓански пратеници

МИА Агенција
Решавање на проблемите во Битола, отфрлање на корумпираните политичари, следење на имотната состојба на политичарите но и менување на состојбата во градот е главното што...
Вести Македонија

Концептот на техничка влада е повеќе проблематичен отколку што е од полза, смета Заев

Слободен печат
Концептот на техничка влада е повеќе од проблематичен за граѓаните и државата, отколку што е од полза, рече претседателот на СДСМ Зоран Заев одговарајќи на...
Автомагазин Магазин

Ова е Lexus на иднината (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
„Lexus“ ја претстави својата визија за електричното возило на иднината, претворена во концептот „LF-30 Electrified“ кој во основа е дизајнот за 2030 година. Јапонскиот премиум...
Автомагазин Магазин

Новиот Audi R8 ќе биде на струја

Слободен печат
Меѓутоа, компанијата од Инглоштад се уште нема одлучено каков вид на мотори ќе користи овој модел. Директорот на одделението Audi Sport, Оливер Хофман истакна дека...
Автомагазин Магазин

Како Bentley го замислува „гран туризмо“ автомобилот на иднината (ВИДЕО)

Слободен печат
Иако можеби 2035. година ни се чини далечна, автомобилските компании веќе сега прават планови за моделите кои ќе се произведуваат за 15-тина години. Bentley по...
Вести Македонија

Река на митинг во Кичево го објасни значењето на својот концепт „За република”

Слободен печат
– Во држава каде што граѓаните не се чувствуваат еднакви и каде имаме неодговорни политичари, како во изминативе 18 години, а тоа предизвика голем егзодус,...