НЕВЕРОЈАТНО: Знаете ли зошто Тотенхем прими седум гола? (ФОТО)

Европскиот вицешампион има лош старт оваа сезона, а дебаклот против Баерн во Лигата на шампионите (2:7) само уште повеќе го зголеми гневот кај навивачите.

Приказната веднаш се прошири на социјалните мрежи, но нема никаква официјална потврда. Ваквата афера влијаела на формата на двајца познати играчи во тимот.

Се шпекулира дека односите во екипата не се добри, а според британските медиуми избиен е „секс скандал“, односно дека Јан Вертонген спиел со жената на Кристиан Ериксен, Сабрина Квист.

Покетино често ги остава на клупата, а инсинуациите околу скандалот во екипата се активираа уште во летниот период коа нивниот тогашен соиграч Киран Трипие рече дека во екипата се одвива „драма“ и дека околу тоа никој не сака да зборува. Да потсетиме, Трипие го напушти клубот и потпиша за Атлетико Мадрид.

Прочитајте и...  Хорват: Мило ми е што доаѓам во Скопје и средина која е препознатлива во Европа

Кристиан Ериксен и Сабрина Квист се во брак веќе седум години и воглавно си водеа мирен живот и далеку од очите на јавноста.

Сабрина, која од минатата година со Кристиан има син, учеше да биде фризерка, а после завршувањето на школувањето се пресели во Лондон. Ова не е прв скандал од ваков вид во Англија, веќе е познат случајот со Рајан Гигс кој со години спиел со жената на својот роден брат.

Прочитај повеќе

Кој ќе биде шампион: Предвидете ги резултатите до крајот на сезоната во „Ла Лига“!

Слободен печат

Вождовац се шегува со македонските клубови на Твитер (ФОТО)

Слободен печат

И Кристијано Роналдо во „клубот“ на милијардери

Слободен печат

Чудна атмосфера во еден од најубавите европски стадиони! (ВИДЕО)

Слободен печат

После Барса, Гризман знае каде сака да ја заврши кариерата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Како изгледа комплескот во Дизниленд каде ќе се игра завршницата во НБА лигата (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Заменик капитенот на Вардар и објасни на ФФМ зашто „црвено-црните“ треба да ја добијат титулата

Слободен печат

Васоски: Сакам да им ја честитам титулата на моите фудбалери, повеќе од заслужена

Слободен печат

Хорват: Мило ми е што доаѓам во Скопје и средина која е препознатлива во Европа

Слободен печат

Бордот на НБА одлучи: Сезоната продолжува во Орландо и тоа само со 22 екипи

Слободен печат

Трансфер бомба: Вернер наместо во Ливерпул оди во Челси

Слободен печат

МЗТ Скопје на чекор до АБА Лига: Приморска не доби лиценца во Словенија

Слободен печат