Несекојдневно, Де Врај го сруши судијата Калварезе! (ВИДЕО)

Во 42. минута од натпреварот на „Џузепе Меаца“. Интер- Рома, одбранбениот играч на „неро-аѕурите“ Де Врај се судри со главниот судија на натпреварот, Џампаоло Калварезе.

Двајцата паднаа на земја после сударот, додека мечот беше прекинат за неколку моменти.

За среќа ниту еден од нив не се повреди посериозно, по што натпреварот продолжи.

После половина час игра на овој дуел од италијанското првенство немаше погодоци (0:0).

Прочитајте и...  Дончиќ во сенка на одличниот Лилард, Портланд во борба за плеј-оф! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

ЛШ: Аталанта го живееше сонот 90 минути, финишот среќен за ПСЖ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Еурофарм Пелистер со триумф над Металург на струшкиот турнир!

Слободен печат

Поради заразени играчи, УЕФА ја исфрли Дрита на Нухиу од ЛШ!

Слободен печат

Шпанецот го „украде“ шоуто, Ѓоковиќ му аплаудираше на ривалот (ВИДЕО)

Слободен печат

Русите очекуваат 30000 навивачи на Ф1 трката во Сочи

Слободен печат

У19: Македонските фудбалски надежи поразени од Тиквеш

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мексикански клуб има ново засилување – Кристијано Роналдо! (ФОТО)

Слободен печат

Аларм во Атлетик Билбао: Шест лица позитивни на Ковид-19!

Слободен печат

Матуиди не е повеќе играч на Јувентус

Слободен печат

Уште еден Македонец во албанскиот шампион Тирана

Слободен печат

Траоре како Усеин Болт: И коментаторот се забавуваше…! (ВИДЕО)

Слободен печат

Алушовски: Вардар како европски првак има цел да го освои турнирот во Струга

Слободен печат