-1 C
Скопје

„Не ми ги врати ни парите ни вредните работи“ – Поранешното момче ја тужи Наоми Кемпбел

Иако петгодишната врска ја завршија уште во 2013 година, милијардерот неодамна се одлучи на суд да ја побара правдата.

Иако на своите многубројни сметки има милијарди, рускиот бизнисмен Владислав Доронин одлучи да си ги добие назад уште неколкуте милиони долари кои, за време на петгодишната врска, и ги позајмувал на својата тогашна девојка.

Наоми Кемпбел наскоро ќе се најде пред судиите со цел да им го објасни своето гледише околу тужбата на поранешниот партнер. Парот во врска помина цели пет години, и тоа од 2008 до 2012 година, а за време на тој период Доронин на славниот супермодел и позајмил голема сума која таа никогаш не ја вратила.

Фото: Профимедиа

Тој против поранешната девојка покренал тужба вредна неколку милиони долари во која тврди дека Наоми одбива да му ги врати парите кои и ги дал.

Прочитајте и...  Вистината за куркумата: Дали овој магичен зачин навистина лекува и може секој да го консумира?

Освен тоа, Доронин тврди дека таа, освен парите, не сака да врати ниту некои негови работи чија вредност е околу 3 милиони долари.

Зошто дури сега, седум години подоцна се одлучил да ги побара своите пари и скапоцености, се уште не е познато.

Поврзани вести

Џорџ Клуни призна дека сам ја потстрижува својата коса веќе 25 години – Но кога откри со што, веднаш започнаа шегите на негова сметка!

Слободен Печат

Шокантно: Мистериозен монолит исчезна во САД, па најден е во Романија!

Слободен печат

Нивната љубов беше осудувана и исмејувана – Мадона (62) и нејзиното момче (26) го докажаа спротивното!

Слободен Печат

Стручњаците открија кои 6 особини треба да ги поседува секој маж кој е идеален љубовник!

Слободен печат

Најголемите заблуди за хороскопските знаци во кои сите веруваат!

Слободен печат

Карлеуша им се обрати на медицинските лица кои се борат со коронавирусот: Ова се тешки времиња за сите нас!

Слободен Печат

Остави Коментар