3 C
Скопје

Tag : тужи

Вести Свет

Италија ќе ја тужи компанијата Фајзер поради доцнење на испораката на вакцини

Слободен печат
Италија се закани дека ќе ја тужи фармацевтската компанија Фајзер поради доцнење на испораката на вакцините против Ковид-19. – За заштитата на италијанските граѓани не...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кристина го тужи Бред Пит бидејќи „и ветил дека ќе ја ожени“, а потоа и украл 40.000 долари

Слободен печат
Една госпоѓа од Америка најверојатно била предмет на интернет измама со познати личности… Жена која не и е позната на јавноста, Кристина Кели, го тужеше...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„Не ми ги врати ни парите ни вредните работи“ – Поранешното момче ја тужи Наоми Кемпбел

Слободен печат
Иако петгодишната врска ја завршија уште во 2013 година, милијардерот неодамна се одлучи на суд да ја побара правдата. Иако на своите многубројни сметки има...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Поранешната жена на Елтон Џон го тужи 32 години по разводот: Тој денес има маж и две деца

Слободен печат
Пејачот Елтон Џон се најде во незавидна ситуација кога поранешната сопруга Ренате Блауел поднесе тужба против него од засега непознати причини. Поранешната сопруга на англискиот...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Верушевски ја тужи државата заради неосновано апсење и притвор

Слободен печат
Зоран Верушевски, екс разузнавачот и советник за безбедност на премиерот Зоран Заев ја тужи државата за двата неосновани притвора со кои беше во затвор 11 месеца...