Наташа Беквалац итно хоспитализирана: На познатата пејачка ѝ се слошило!

„Сите се исплашивме за Наташа. Не знаевме што и е…“

Наташа Беквалац била приморана на кратко да ги запре подготовките за концертот закажан за 14 февруари во Белград, бидејќи и се слошило по што итно била однесена во болница, пишува српски „Курир“.

– Сите се исплашивме за Наташа. Не знаевме што и е. Постојано чувствуваше мачнина, имаше нагони на гадење и се виткаше од болки. Ја однесовме веднаш во болница. Некој не можеше да претпостави дека се отрула со храна. Бевме во шок кога ми соопштија дека мора да и го исчистат желудникот. За среќа се се’ заврши брзо. Кратко беше задржана во болница, прими неколку инфузии и е пуштена дома да мирува. Наташа инаку внимава што јаде, особено сега пред концертот, но ние инсистиравме да земе брза храна за да јаде било што бидејќи целиот тим брзаше, открил  извор близок до пејачката.

Прочитајте и...  Еве зошто ги поместуваме стрелките на часовникот и кога ќе престанеме тоа да го правиме

Инаку, Беквалац на 14 февруари во Белград за прв пат ќе го одржи својот голем солистички концерт на кој работи напорно периодов.

Прочитај повеќе

Тајландскиот крал се самоизолирал во хотел на Алпите и си направил харем со 20 жени (ФОТО)

Слободен печат

Легендарниот Раде Шербеџија се огласи со необична снимка: Прави ручек, сече кромид и наздравува

Слободен печат

Еве зошто ги поместуваме стрелките на часовникот и кога ќе престанеме тоа да го правиме

Слободен печат

Ова место го посетуваат повеќе од 10 милиони луѓе годишно: Сега е затворено на еден месец (ВИДЕО)

Слободен печат

Шишањето коса во сопствена режија стана хит, еве ги најдобрите совети, а ако нешто „зезнете“ не грижете се – ќе порасне!

Слободен печат

Ја откажаа венчавката, па раскинаа: Денеска сите се прашуваат дали Бен Афлек и натаму ја сака Џенифер Лопез?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Досега никој не знаеше како изгледаат: Кејт Мидлтон и принцот Вилијам објавија фотографии од нивните работни соби

Слободен печат

Дејвид Ковердејл во свој стил: Објави песна „Coronavirus blues“, па му испрати „важна“ порака на вирусот! (ВИДЕО)

Слободен печат

Се мислите што да зготвите за ручек? Наша препорака – аргентински ќебапчиња

Слободен печат

Пеце од Суперхикс за анти-коронално расположение (ВИДЕО)

Слободен печат

„Ладен туш“ за Хари и Меган Маркл: Трамп нема да и го плаќа обезбедувањето при престојот во САД!

Слободен печат

Родени се Ерик Клептон и Селин Дион, „Леб и сол“ го објавија албумот „Као какао“ и други настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Слободен печат