Насри со нов клуб, ја прифати „поканата“ на Компани!

Искусниот Французин Насри (32) беше слободен играч по завршувањето на соработката со Вест Хем, така што Андерлехт за него не мораше да плати надомест.

Во Белгија заминува на покана на Винсент Компани, кој во мај, по освојувањето на шампионската титула на Англија со Сити како капитен одлучи да се врати дома и во Андерлехт има позиција на играч-тренер.

– Добив многу одлични понуди, но го одбрав Андерлехт, бидејќи имам голема желба да им помогнам на Винсент и клубот во постигнувањето на нивните цели – изјави Насри.

Насри во својата богата кариера одиграл вкупно 513 натпревари, на кои постигнал 71 гол. За репрезентацијата на Франција настапил 41 пат постигнувајќи пет голови.

Прочитајте и...  Човекот кој го „пензионираше“ Тајсон, сега работи како шумар! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Неверојатна донација на Мајкл Џордан: 100 милиони долари во борбата против расизмот

Слободен печат

Реал тргна по потписот со Камавинга

Слободен печат

На секој чекор луксуз, погледнете го домот Флојд Мејведер (ВИДЕО)

Слободен печат

Српски одбојкарски репрезентативец позитивен на корона

Слободен печат

Ливерпул извиси за Вернер и социјалните мрежи збудалеа со шегите на нивна сметка

Слободен печат

Расистичките коментари на сопругата му донесоа отказ на Катаи

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вујовиќ од Загреб си замина поради – круши и цреши

Слободен печат

Премиер лигата ќе размисли дали да ја блокира продажбата на Њукасл

Слободен печат

Барселона го загуби трпението: Последна понуда за Лаутаро

Слободен печат

Попович, Џентри, Карлајл, Дантони… нема да смеат да ги водат екипите во продолжение од сезоната

Слободен печат

Можев да бидам како Меси и Роналдо, ама не сакав

Слободен печат

Конте има супер играчи, но и најлоши резерви во Серија А

Слободен печат