Tag : Андерлехт

Спорт Фудбал

Пекар се обидува да спаси белгиски фудбалски великан

Слободен печат
Еден фудбалски навивач, станува збор за фан на еден од најпознатите клубови во Белгија, Андерлехт, покажа како се сака екипата која поминува комплициран период после...
Спорт Фудбал

Голем гест: Компани ќе им исплати на соиграчите во Андерлехт!?

Слободен печат
Еден од најдобрите белгиски играч и воедно екс фудбалер на Манчестер сити, Венсан Компани во овие тешки моменти на финансиски план одлучи да им помогне...
Спорт Фудбал

Де Брујне го знае идниот клуб: Му кажав да ми чува место во тимот

Слободен печат
Кевин де Брујне игра фантастично за англискиот шампион Манчестер сити, а одличната форма ја потврди и во дресот на репрезентацијата. Тој во победата на неговата...
Спорт Фудбал

Полицијата апси поради трансферот на Митровиќ

Слободен печат
Во координирана акција на полициите во три држави, во Англија, Монако и Белгија, се апсат луѓе и се запленуваат документи поради сомнежи за перење на...
Спорт Фудбал

Насри со нов клуб, ја прифати „поканата“ на Компани!

Слободен печат
Искусниот Французин Насри (32) беше слободен играч по завршувањето на соработката со Вест Хем, така што Андерлехт за него не мораше да плати надомест. Во...
Спорт Фудбал

Збогум Сити: Компани експресно пронајде нов клуб!

Коминовски Фидан
Белгискиот интернационалец имаше големи успеси во дресот на „граѓаните“, со четити освоени титули во Премиерлигата, три во ФА Купот. Крај на една ера, беше во...
Спорт Фудбал

Полицијата ги чешла трансферите на Андерлехт

Слободен печат
Стадионот на Андерлехт „Констант Ван ден Шток“ денеска беше под полициска опсада, околу 30-тина полицајци ненајавено влегоа во просториите на бриселскиот тим, и во  Белгиската...