вест хем Archives - Слободен печат

Tag : вест хем

Спорт Фудбал

Жезус го запре Евертон, доминација на лондонските „чекани“! (ВИДЕО)

Се одиграа уште три натпревари од 21. коло во Премиер лигата, на домашен терен на „Етихад“ стадионот Манчестер сити со 2:1 го совлада Евертон. На...
Спорт Фудбал

Вест Хем го шутна Пелегрини, избрканиот асистент на Енрике си најде работа

Слободен печат
Во последниот наптревар во 2019 година, „чеканите“ пред своите гледачи загубија од Лестер со 1:2 за шести пораз на домашен терен оваа сезона. Вест Хем...
Спорт Фудбал

Мајк Дин заборави дека е судија, па ја запеа клупската химна! (ВИДЕО)

Слободен печат
Познатиот англиски судија кој и во минатото знаел да биде во центарот на вниманието поради неговите комични потези. Не се заборава неговата „прослава“ на гол...
Спорт Фудбал

Жозе Мурињо во свој стил: Имам доволно искуство!

Слободен печат
Жозе Мурињо имаше успешен старт денеска на клупата на Тотенхем, кој како гостин славеше со 2:3 против Вест Хем во лондонското дерби. Спарси го надиграа...
Спорт Фудбал

МУРИЊО СИ Е ПОСЕБЕН: Тотенхем посилен од „чеканите“! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска во рамките од 13. коло во Премиер лигата составот на Тотенхем триумфираше на гостувањето кај Вест Хем со резултат 2:3 (0:2). Гостите водеа со...
Спорт Фудбал

Уште не почнал, а Мурињо веќе ги одушеви сите! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Фудбалерите на Тотенхем стигнаа на стадионот на Вест Хем каде што се игра премиерлигашкото градско дерби (13.30 часот) против Тотенхем на чија клупа ќе дебитира...
Спорт Фудбал

Незадоволни, бараат играчите да си одат од Јувентус!

Слободен печат
Незадоволни од сето тоа што се случуваше во изминатиот период, Марио Манџукиќ и Емре Џан побараа уште во јануари да си заминат од италијанскиот шампион....
Спорт Фудбал

Чичарито ја продолжува кариерата во Шпанија (ВИДЕО)

Слободен печат
Двата клуба се согласија за трансфер на 31-годишниот Мексиканец, лондонскиот клуб за него ќе добие осум милиони фунти, информира „Скај Спортс“. Прво Чичарито треба да...
Спорт Фудбал

Шампионска „петарда“ во Лондон, ја имаме првата ВАР одлука (ВИДЕО)

Слободен печат
Бранителот на титулата во Премиер лигата, Манчестер сити стартуваше во шампионски стил, поведе во 25 минута преку Габриел Жезус. Сите дилеми беа решени во второто...
Спорт Фудбал

Експресно, замената за Мињоле доаѓа од Лондон! (ФОТО)

Слободен печат
Новиот голман на „црвените” Адриан потпиша двогодишен договор, а во Ливерпул дојде од Лондон каде што шест години бранеше за Вест хем, а по истекувањето...