Направете сами: Замка за овошните мушички во домот

Мушичките кои доаѓаат по овошјето во домот и останатата храна, не се опасни меѓутоа се здодевни.

Постојат начини да направите сами замка за мушичките, а потоа овошјето ќе можете да го оставате слободно на Вашата маса во домот.

Материјали кои Ви се потребни:

  • Лепило
  • Нож
  • Оцет
  • Вино или сок
  • Портокал или друг вид овошје

Следете ја шемата како да ја направите замката.

Printscreen

Исечете го портокалот на средина. Потоа додадете малку од оцетот, виното, или сокот, а на крајот и лепилото. Мушичките кои Ви здодеваа, сите ќе преминат на тоа овошје поради силната миризба. На тој начин ќе ја ослободите просторијата од нив.

Прочитајте и...  Елена Ристеска со нова песна посветена за својот покоен татко, но и реклама за „ЕРА“

Прочитај повеќе

Се соблече најзгодната девојка од групата „Hurricane“ и го запали Инстаграм! (ФОТО)

Слободен Печат

Елена Ристеска со нова песна посветена за својот покоен татко, но и реклама за „ЕРА“

Слободен Печат

Брена и оваа година покажа топ линија во бикини: Пејачката со јахтата плови околу Европа! (ФОТО)

Васко Спасоски

Јелена Карлеуша ја освои Анталија: Пејачката повторно изненади со изборот на бикини! (ФОТО)

Слободен Печат

Ева Лонгорија има 45 години, дете и тело од соништата: Актерката се пофали со фигурата (ФОТО)

Слободен Печат

Норт Вест одлучи со кого ќе живее: Семејството Кардашијан во турбулентен период!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Најпознатата модна блогерка ја покажа својата неверојатна фигура во спортско издание! (ФОТО)

Слободен Печат

Млади, згодни, пеат-растураат: Овие македонски пејачки се иднината на нашата естрада! (ФОТО)

Васко Спасоски

Анастасија Ражнатовиќ едвај чека прилика да се разголи: Погледнете во какво бикини позира! (ФОТО)

Васко Спасоски

Ова се 5-те најчести лаги кои жените ги користат во кревет!

Слободен Печат

„Брена ми е пријателка, Цеца не е во таа група“: Здравко Чолиќ откри што мисли за колешките… (ФОТО)

Васко Спасоски

Од танцот на пејачката Едита нема да ви биде добро: Таа го спушти телефонот подолу и … (ВИДЕО)

Васко Спасоски