Најголемиот „кошмар“ на секој фудбалер: Како ли успеа тоа да го утне? (ВИДЕО)

Овој викенд во најсилното белгиско првенство се игра петтото коло, Мехелен на домашен терен беше совладан од Остенде минимално со 0:1.

При резултат 0:0, кон средината на второто полувреме, се случи нешто неверојатно, „кошмар“ на секој фудбалер.

Tопката дојде до осамениот Астер Вранкс кој требаше само од еден метар да ја испрати топката во празната мрежа.

Зачудувачки наместо рутинска завршница, тој стапна на топката и го загуби балансот, а противникот успеа да ја отстрани опасноста.

Да биде уште поголемо разочарувањето на Мехелен се погрижија играчите на Остенде кои казнија со победнички гол во 95 минута од средбата.

Прочитајте и...  Реал и Интер пред размена на играчи вредна 100 милиони евра!?

Поврзани вести

ЛШ: Челси и Севиља во осминафиналето (ВИДЕО)

Слободен печат

И Адебајо ќе добие максимален договор

Слободен печат

Елмас и соиграчите во Наполи четири месеци не земале плата

Слободен печат

Се налутил бидејќи не седел на омиленото место во автобус и клубот го исфрли од тимот за ЛШ

Слободен печат

Планот на Фонт: Меси да остане, Гвардиола да дојде во Барселона

Слободен печат

ФОТО: Кошаркарите го одработија првиот тренинг во Талин

Слободен печат

Остави Коментар