На оваа трудница во болница никој не сакал да и отстапи место, па нејзиниот сопруг морал да глуми столче (ВИДЕО)

Полицијата, која го објави видеото, ги критикуваше луѓето кои седеле на столчињата и кои цело време гледале (или се правеле дека гледаат) во телефоните.

Сопругот од Кина разнежни милиони срца ширум светот откако и дозволи на својата бремена жена да седне на неговиот грб додека таа во болница чекала ред за преглед кај докторот.

Снимката која ја објавила полицијата прикажува жена во поодмината бременост како шета во чекалната, очигледно уморна од стоењето и чекањет докторот да ја прими.

Потоа нејзиниот сопруг седнал на подот и и сугерирал таа да седне на неговиот грб, бидејќи никој од присутните луѓе не сакал да и отстапи место за седење.

Пожртвуваниот сопруг потоа и дал на жената шишенце со вода, пишува Дејли Мејл.

Прочитајте и...  Дваесет цитати на Лав Николаевич Толстој: Најголемиот романсиер на светската литература!

Луѓето кои го погледнале видеото биле воодушевени од потегот на сопругот, велејќи дека тој е пример за добар човек и сопруг.

Прочитај повеќе

Виц на денот: Фрижидер

Слободен печат

Поранешното момче на Луна за нејзината свршувачка: Нема потреба да и честитам! (ФОТО)

Васко Спасоски

Децата во Кина не знаат што се табла и креда: Погледнете ја напредната технологија во училиштата! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Македонската естрада е побогата за уште една млада пејачка: Слушнете како пее Лара Иванова! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Убиецот на Џон Ленон јавно ѝ се извини на Јоко Оно: Го направив тоа поради славата!

Слободен Печат

Изгубил на изборите, а бил единствен кандидат: Најневообичаената трка за градоначалник во Италија!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Џастин Бибер е среќен човек: Погледнете како изгледа неговата сопруга во бикини! (ФОТО)

Васко Спасоски

Дара Бубамара „грми“ во бикини, па доби интересен коментар: „Ти си кралица, но на Фотошопот“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Дваесет цитати на Лав Николаевич Толстој: Најголемиот романсиер на светската литература!

Слободен Печат

Познатата српска пејачка ги брише тетоважите: Ќе се изненадите која е причината за оваа нејзина одлука! (ФОТО)

Васко Спасоски

Дејвид Бекам беше модна катастрофа на ревијата на својата сопруга: Викторија ги доби сите пофалби! (ФОТО)

Слободен Печат

Ова е најкористената работа во вашата кујна која е идеална за развој на бактерии: Погледнете како на природен начин да ја исчистите!

Слободен Печат