МВР го пронајде мажот кој пред месец беше пријавен за исчезнат

Според информации од делчевската полиција се работи за 81-годишник со иницијали Б.А, кој бил пронајден од страна на женско лице кое собирало печурки.

Полицијата го пронајде 47-годишниот жител на Општина Старо Нагоричане, кој пред повеќе од еден месец беше пријавен дека се оддалечил од домот, соопшти денеска СВР Куманово.

– Вчера во 20 часот, полициски службеници од полициската станица Центар го пронашле Б.П. (47) од село Ругинце, општина Старо Нагоричане, за кој на 11 мај годинава беше пријавено дека се оддалечил од домот – соопшти СВР Куманово.

Лицето било предадено на семејството.

Видео на денот