Mustang Shelby GT500 доби над 700 коњски сили (ВИДЕО)

Точните карактеристики на обновениот Ford Mustang Shelby GT500 засега остануваат во тајност, но американската компанија не се поколеба да го покаже моделот на потенцијални купувачи на настаните, како Ford Nationals 2019 во Пенсилванија (САД).

Портпаролот на компанијата тврди дека моделот ќе добие 5,2-литарски V8 со механички компресор, развивајќи „повеќе од 700 коњски сили“.

Според инсајдер, инженерите на американскиот производител на автомобили продолжуваат да го усовршуваат моторот и да бараат начини за подобрување на неговата работа. Ова ќе објасни зошто Ford се уште не нуди официјални, дефинитивни податоци за моќноста и вртежниот момент на ажурираниот модел.

Прикажаниот на видеото Mustang Shelby GT500 е со основна опрема, а не со дополнителниот пакет Carbon Fiber Track. Ова значи дека во автомобилот нема делови како карбонски тркала, фиксирано задно крило и Recaro седишта. Овие релативно мали промени создаваат голема естетска разлика што го прави стандардниот GT500 помалку подготвен за патеката и повеќе наликува на „уличен борец“.

Прочитајте и...  Први фотографии од синовите на славната тенисерка и фудбалерот - Папараците ја уловија Ана Ивановиќ на прошетка со синовите Леон и Лука! (ФОТО)

Видеото го покажува уште поагресивен пристап кој го користи компанијата за да го создаде дизајнот на автомобилот. Инженерот Карл Видман, исто така, ја отвора хаубата и зборува за некои детали.

Некои од нив користат магнезиум во нивниот состав за да ги направат полесни и потрајни. Видман, исто така, седнува зад воланот за да покаже како звучи моторот во различни начини преку издувните цевки.

Прочитај повеќе

Хороскопски знаци кои се експерти за флертување! Дали сте меѓу нив?

Слободен печат

Фластер на главата, крвави раце и гребаници насекаде: Познатата пејачка паднала од велосипед и тешко се повредила (ФОТО)

Слободен печат

Ријана направи хаос на социјалните мрежи: Објави фотографии во долна облека од кои нема да ви биде сеедно! (ФОТО)

Васко Спасоски

Ќе ви ги стопли срцата: Прегратката на овие момчиња ќе ви докаже колку бојата на кожата не е важна! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

„За некои луѓе црните животи не вредат“ – Ештон Кучер со солзи се огласи на Инстаграм (ВИДЕО)

Слободен печат

Го повикав човекот со кого ме изневеруваше сопругата: Сè одрекуваше, а мене целиот град ми се смееше! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Миленикот на Холивуд сепак има мана: Не можел да го запамети името на филмот, па морале да го сменат

Слободен печат

Франц од Нокаут и неговата сопруга Ема во Лос Анџелес го прославија првиот роденден на Мелоди! (ФОТО)

Васко Спасоски

ЕДУЦИРАЈ СЕ: Предлог книжевни дела кои обработуваат теми поврзани со расизмот (I дел)

Слободен печат.

Во вилата на Ражњатовиќ се слави на големо! Трубачи влегоа во домот, Цеца игра на маса и пее на цел глас, Вељко ја кити музиката со пари (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Сопругата на фудбалерот на Реал Мадрид не мирува: Софија Милошевиќ во третиот месец од бременоста се „соблече“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Први фотографии од синовите на славната тенисерка и фудбалерот – Папараците ја уловија Ана Ивановиќ на прошетка со синовите Леон и Лука! (ФОТО)

Слободен печат