Мустафа Сандал и Емина Јаховиќ се во војна: Поранешните сопружници се „фатија“ поради новото момче на пејачката! (ФОТО)

Познатата пејачка Емина Јаховиќ, која пред повеќе од две години се разведе од турската музичка sвезда Мустафа Сандал, наводно сега е во кавга со него.

Имено, Емина и Мустафа беа во брак 10 години, а пред тоа тие беа во врска четири години и имаат два сина – Јаман и Јавуз.

По разводот тие останаа во добри односи, што пејачката го истакна неколкупати, но нејзината врска со бизнисменот Садетин Саран, како што пишува „Стори“, бил столбот за почетокот на „војната“ меѓу поранешните сопружници.

Instagram

Како што се наведува, Мустафа наводно не ја одобрувал врската со турскиот милијардер, а од тој момент односот меѓу нив се влошил, па дури и се одследиле на социјалната мрежа Инстаграм.

Прочитајте и...  Адел ги остави без здив фановите со нејзиниот неверојатно тесен струк: Пејачката се пошегува на своја сметка! (ВИДЕО)

Инаку е познато дека пејачката речиси никогаш не збори за својот приватен живот, па поради тоа сето ова ќе остане само на уште една шпекулација.

Поврзани вести

Популарната серија „Animaniacs“ се враќа на малите екрани: Стивен Спилберг ги зафаќа актуелните теми во општеството (ВИДЕО)

Слободен Печат

Хју Грант и Никол Кидман во „Слом“

Слободен печат

Лекување заразени со ковид-19 со крвна плазма од оздравени е од мала корист

Слободен печат

Кои хороскопски знаци најтешко кажуваат: „Те сакам“

Слободен печат

Погледнете ги неверојатните уметнички дела на ова талентирано момче! (ВИДЕО)

Слободен Печат

ВИДЕО: Звучи како љубовна песна, но инспирирана е од хорор сцени од концентрационен логор: Морничавата позадина на легендарниот хит

Слободен печат

Остави Коментар