Монтирано навивање на дербито Дортмунд-Баерн! (ВИДЕО)

Знаеме колку многу е популарен фудбалот во Германија и навивачите секогаш ги полнат стадионите…

Баерн со победата кај Борусија Дортмунд на шест кола пред крајот направи огромен чекор кон одбрана на титулата.

Резултати од денешната програма во Бундеслигата: Борусија Дортмунд-Баерн 0:1, Баер Леверкузен-Волфсбург 1:4, Ајнтрахт Франкфурт-Фрајбург 3:3, Вердер Бремен-Борусија Менхенгладбах 0:0.

Табела: Баерн Минхен 64 бодови, Борусија Дортмунд 57, Лајпциг 54, Борусија Менхенгладбах 53, Баер Леверкузен 53, Волфсбург 42…

Како што е веќе познато, сите натпревари до крајот на сезоната ќе се играат пред празни трибини, иако голем број на фудбалери признаа дека без навивачите не би се комплетирала целосната слика на стадионот.

Во овој случај погледите беа насочени кон дербито на „Сигнал Идуна Парк“ помеѓу Дортмунд и Баерн.

Гледачите пред ТВ екраните можеа повторно да видат колку е тажно на трибините, без вообичаената поддршка од трибините, а знаеме колку многу е популарен фудбалот во Германија и стадионите се секогаш полни.

Прочитајте и...  Меси не се откажува од титулата, нов исторски подвиг за триумф на Барселона (ВИДЕО)

Вака, се слуша секој звук од играчите, секој удар, контакт, но затоа некои телевизиски медиуми најдоа начин како да го направат уште поинтересен преносот за гледачите.

Односно, со „монтирано навивање“, како се слушаат навивачите и нивното бодрење за сето она што се случува на теренот. Во секој случај навистина интересно решение..

Играчите моментно го следат здравствениот протокол со цел да се спречи ширењето на вирусот Ковид-19, и натаму нема никакви најави дали од следната сезона ќе се вратат навивачите.

Прочитај повеќе

Пеналите го спасија Јувентус против неверојатната Аталанта

Слободен печат

Сити пукна „петарда“ и во Брајтон

Слободен печат

Поразот од Сасуоло ги зовре страстите: Тепачка во соблекувалната на Лацио

Слободен печат

Роналдо и Зидан повторно со ист клуб: Француски великан се подготвува за сензационален трансфер

Слободен печат

Меси не се откажува од титулата, нов исторски подвиг за триумф на Барселона (ВИДЕО)

Слободен печат

Шефилд му направи услуга на Јунајтед, со посед на топката од 24% му даде три „парчиња“ на Челси

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ФФМ: Клубовите од вторите и третата лига нема да плаќаат котизација

Слободен печат

Лацио му ја предаде титулата на Јувентус (ВИДЕО)

Слободен печат

Фудбалот се враќа дома: Англичаните имаат неверојатна генерација која може да доминира наредната деценија

Слободен печат

Поранешната репрезентативка Гивенс замина во пензија, ќе стане тренер

Слободен печат

Ригорозни казни за прекршување на карантинот во Формула 1: Затвор или 15.000 евра

Слободен печат

Шанса за Барселона, за три дена цената на Лаутаро падна за 21 милион евра

Слободен печат