МОНСТРУОЗНО: Куче тепано со вила, па запалено со бензин – Слободен печат
ВестиВи ПрепорачувамеМакедонија

МОНСТРУОЗНО: Куче тепано со вила, па запалено со бензин

Маалско куче попладнево било запалено со бензин во гевгелиското село Стојаково, а поради тешките изгореници по телото, за кратко време починало, јавува Макфакс.

Според информациите објавени на социјалните мрежи, кучето пред да биде запалено, било измачувано и тепано со вила.

Случајот ќе биде пријавен и во полиција.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close