Мини сукња: Како да ја комбинирате за да изгледате ОДЛИЧНО во секоја прилика (ФОТО)

Секоја жена во својот гардеробер сигурно има барем една сукња. Но, моделот кој сјајно изгледа во сите прилики, без размислување е мини сукњата. Нормално, доколку, знаете како да ја носите.

Мини сукњата е модел кој истовремено може да изгледа кежуал и опуштено, но и елегантно и префинето.

Доколку ја комбинирате во дневна варијанта, таа одлично ќе се сложува со џемперите, но и едноставните памучни маици.

Целосно поинаков изглед, нешто поелегантен ќе добиете доколку ја споите со елегантна свечена кошула или сако.

Ви нудиме неколку идеи, слободно „украдете“ ги…

View this post on Instagram

🍁🍂🦔 #autumnstyle

A post shared by Ana Mandura (@lovidovi_ana) on

 

View this post on Instagram

%90 happy, %10 burnt🦀

A post shared by Nur Bilen Yavuzer (@nurbilenyavuzer) on

Прочитајте и...  Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Пред да се отворат градинките, зајакнете им го имунитетот на децата со три народни лека

Слободен печат

Необично вкусно: Бомбици од кашкавал и маслинки

Слободен печат

Анастасија Ражнатовиќ се дотера за прв пат после карантинот и ги воодушеви обожавателите со одлична жолта комбинација! (ФОТО)

Слободен Печат

Легендата на Холивуд и вестерн филмовите не планира да се пензионира: Клинт Иствуд го прослави 90-от роденден!

Слободен Печат

Карантинска Барби – првата кукла со мустаќи и подочници

Слободен печат

Нови фотографии: Кралицата Елизабета Втора и на 94 години не се плаши да јава коњ!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Не е монтажа! Бабата на Дакота Џонсон живее со 13 лавови и тигри, погледнете ги неверојатните фотографии

Слободен печат

Кралицата Ранија од Јордан е неприкосновена модна владарка: Овие трендови ги обожава!

Слободен Печат

Со која брзина страда неактивното тело? По седум дена недвижење, мускулите ја губат формата, по две недели карлицата не е свитлива, зглобовите отекуваат

Слободен печат

Фановите на Хали Бери не можат да поверуваат дека таа има вакво тело во шестата деценија!

Слободен Печат

Дневен хороскоп за 1 јуни: Не трошете премногу енергија и нерви за прашањата и проблемите во кои немате многу удел

Слободен печат

Виц на денот – Тепање

Слободен печат