18.8 C
Скопје

Милионите буквално му паднале од небо – Жежок камен вреден 1,5 милион евра му го пробил кровот и слетал во дневната

На сиромашниот Џошуа од Индонезија милионите буквално му паднале од небо…

Џошуа, кој во животот досега изработувал ковчези, многу се уплашил и изненадил кога едно попладне огромен камен му го пробил кровот и упаднал во неговата дневна соба. Каменот бил многу жежок, раскажал Јошуа, па така тој и неговата жена со помош на мотики го изнеле од домот.

Врелиот камен, со големина на фудбалска топка и тежок 2,2 килограми, е метеорит стар 4.5 милијарди години и веројатно е еден од најзначајните кои некогаш се нашле на земјата.

Џошуа го продал каменот за 1,5 милиони долари. Тој вели дека повеќе нема да изработува ковчези, а дел од парите ги инвестирал во своето село да изгради црква.

Таткото на три деца изјави дека тој и сопругата сакале да добијат уште една ќерка и дека сега се уверени дека ова е знак од вселената дека треба да имаат.

Поврзани вести

Славниот Хари Потер им ја продаде својата куќа на родителите: Скржавeц или малверзации со законот?

Слободен печат

Ова се симптомите на меланом, а на еден речиси никој не обрнува внимание!

Слободен Печат

Дневен хороскоп за 22 јуни: Сфатете дека радоста е во малите нешта

Слободен Печат

Прием во лудница

Слободен печат

На денешен ден – 22 јуни

Слободен Печат

ВИДЕО | Познатиот југословенски киоск К67 беше поставен на Тајмс сквер во Њујорк: Но, дали светот знае за неговата културолошка историја?

Слободен Печат

Остави Коментар