Мила Јовович со порака на кирилица го честиташе Велигден (ВИДЕО)

Мила Јововиќ го прослави православниот Велигден заедно со своето семејство. Познатата актерка неодамна повторно стана мајка, а неретко споделува како го поминува времето со своите три деца Евер Габо (13), Дашиел (5) и бебето Ошан. 

Мила Јовович со семејството / Фото: Инстаграм

Таа на своите следбеници на нејзиниот инстаграм-профил им го честита празникот со порака на кирилица.

  • Христотс воскресе! Среќен Велигден на сите. Еве неколку снимки од девојчињата како вежбаат руска/украинска велигденска традиција! И благодарам на мојата другарка Инга за прекрасниот Велигден“, напиша Мила.

На снимката се гледаат нејзините две ќерки Евер Габо и Дашиел како се кршат со вапсани јајца:

Мила Јовович е родена во Киев. Татко и е српскиот доктор Богдан Јововиќ, а мајка руската глумица Галина Логинова.

Инаку, нејзината најстара ќерка Евер Габо (13) веќе ги полни насловните страни.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ever Gabo Anderson (@evergaboanderson) on

Тринаесет годишното девојче веќе имаше ангажмани во неколку холивудски филмски остварувања, како Resident Evil: The Final Chapter (2016) и Black Widow (2020).

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ever Gabo Anderson (@evergaboanderson) on

Прочитајте и...  Практични совети - Неутрализирајте го мирисот во кујната по подготовката на храната

Прочитај повеќе

Сопругата на Џон Леџенд ја загрижи јавноста: Криси Тајген заврши во болница поради компликации во бременоста

Слободен Печат

Вакво нешто немате видено: Цеца пее на ромска свадба во Рим, а бакшиш пристигнува од сите страни! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Секој ден создаваме биоотпад: Време е да започнеме со компостирање!

Слободен Печат

Како да откриете носител на ковид-19 кој нема видливи симптоми

Слободен печат

Дневен хороскоп за 29 септември: Не се двоумете да преземете некаков ризик

Слободен печат

Виц на денот: Градежна фирма

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Крај на големата љубов: Шехерезада и Сулејман се пред развод, нема веќе страст! (ФОТО)

Васко Спасоски

Се породи ѕвездата на мјузиклот „Мама Миа!“: Актерката успешно ја сокри бременоста! (ФОТО)

Слободен Печат

Ријана позираше во проѕирен градник, па се искара со своја обожавателка! (ФОТО)

Васко Спасоски

Овие луѓе со исти хороскопски знаци се неверојатно компатибилни и создадени еден за друг!

Слободен Печат

За Каролина Гочева допрва почнува лето: Пејачката отпатува на „непозната“ дестинација и објави фотографија во бикини! (ФОТО)

Васко Спасоски

Оливија Њутн откри зошто со Џон Траволта не играа во продолжението на „Брилијантин“!

Слободен Печат