Миха поради тешка болест ја прекинува тренерската кариера?

Причина е болеста со која се соочува, според информациите на изворот станува збор за една сериозна болест на која да се обрне внимание што би значело и прекин на својата тренерска кариера, пренесуваат италијанските медиуми.

Српскиот стратег на почетокот од годината седна на клупата на Болоња, го наследи тимот од Пипо Инзаги.

Воедно успеа да ја спаси екипата од зоната на испаѓање по што доби нов договор на крајот од сезоната.

Михајловиќ и се поврзуваше со трансфер во еден од Топ 6 најсилни клубови во Италија, но ништо досега официјално.

Прочитајте и...  Домашниот дрес на Манчестер јунајтед за следната сезона 2020/21 (ФОТО)

Ова е секако шокантна вест која ја тресе фудбалска Европа, наскоро се очекува соопштението на Михајловиќ.

Прочитај повеќе

„Супер Марио“ е пред уште една неуспешна приказна

Слободен печат

Шалке непријатно изненаден во Бундеслигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Кулушевски: Сон е да се игра за Јувентус, заедно со Роналдо!

Слободен печат

АБА лигата без шампион, МЗТ повторно со „празни раце“

Слободен печат

НБА лигата нема да продолжи во јули!?

Слободен печат

Го одби Лацио, еве каде ќе игра синот на легендарниот Хаџи (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

За плукање фудбалерите ги очекува суспензија од 12 натпревари!

Слободен печат

„Пантерска“ одбрана на Димитриевски, невидена радост на Алиоски! (ВИДЕО)

Слободен печат

Домашниот дрес на Манчестер јунајтед за следната сезона 2020/21 (ФОТО)

Слободен печат

Сикошек Пелко не е повеќе играч на Вардар

Слободен печат

Уште еден чекор поблиску до враќање на Премиер лигата, дозволени тренинзи без ограничувања

Слободен печат

Сер Алекс си направи „Олд трафорд“ додека беше во карантин

Слободен печат