Tag : пипо инзаги

Спорт Фудбал

Инзаги и неговиот „италијански Ливерпул“ се врати во Серија А

Слободен печат
Следната натпреварувачка сезона екипата на Беневенто повторно ќе настапува во најсилното италијанско првенство. И официјално клубот се врати во Серија А после триумфот над Јуве...
Спорт Фудбал

Миха поради тешка болест ја прекинува тренерската кариера?

Слободен печат
Причина е болеста со која се соочува, според информациите на изворот станува збор за една сериозна болест на која да се обрне внимание што би...