Tag : болоња

Спорт Фудбал

Болоња ги смирува страстите: Михајловиќ не е позитивен на корона

Слободен печат
Италијанската јавност и навивачите на Болоња со страв ја примија веста дека еден од членовите на стручниот штаб на екипата е позитивен на ковид-19. Причината...
Спорт Фудбал

Михајловиќ: Поради леукемијата станав подобар човек

Зоран Спасоски
Легендата на српскиот и италијанскиот фудбал ја одушеви светската јавност со својата борба против леукемијата кога и за време на третманите тој од клупата ја...
Спорт Фудбал

Михајловиќ не престанува да ја воодушевува Италија, ја победи леукемијата, а сега еден час тренираше

Слободен печат
Михајловиќ кој од минатата година се бори со леукемија, откако италијанските власти дозволија спортските екипи да се вратат на тренинзите, во тренинг центарот на Болоња...
Живот Магазин

Оваа млада манекенка е најголемата мистерија на КОРОНА: Позитивна е на вирусот веќе 56 дена, а нема ниту еден симптом! (ФОТО)

Васко Спасоски
Младата италијанска манекенка Бјанка Доброиу (23) е една од првите личности во Болоња кај која бил потврден коронавирусот. Она е позитивна на тој вирус и...
Спорт Фудбал

Лацио испишува историја во Серија А!

Слободен печат
„Небесно-сините“ во саботата ја забележа и 19. победа (четврта по ред) во најсилното италијанско првенство на домашен терен против Болоња со 2:0 со головите на...
Спорт Фудбал

Лацио на врвот во Серија А, Наполи без проблеми со Торино (ВИДЕО)

Слободен печат
Фудбалерите на Наполи со резултат 2:0 го совладаа Торино во натпреварот од 26. коло во најсилното италијанско првенство. Во 19. минута Манолас после асистенцијата на...
Спорт Фудбал

Паника пред мечот со Косово, Пандев се повреди против Болоња!

Слободен печат
Горан Пандев, играчот на Џенова денеска играше само 13 минути на гостувањето кај Болоња во рамките од италијанската фудбалска Серија А… Македонскиот репрезентативен напаѓач уште...
Спорт Фудбал

Се ближи крајот на борбата, Миха подготвен за римската „волчица“!

Слободен печат
Синиша Михајловиќ денеска ја напушти болницата откако доби антивирусна терапија. Како што стои во соопштението во Болоња, резултатите на Михајловиќ се одлични и тој се...
Спорт Фудбал

Миха: Ибрахимовиќ повеќе ќе се забавуваше во Болоња!

Слободен печат
Швеѓанецот беше слободен играч откако му истече договорот со Лос Анџелес Галакси, а неодамна потпиша договор со Милан. Неколку клубови беа во трката за потписот...
Спорт Фудбал

Албански фудбалер ја откри тајната за болеста на Михајловиќ: Од клубот ни кажаа дека станува збор за грозница

Слободен печат
Швајцарскиот репрезентативец се потсети како изгледаше 13., јули кога Михајловиќ им соопшти на своите фудбалери дека боледува од леукемија. – Бевме во карантин. Првиот ден...