Металург со триумф над „помладиот брат“ ја отвори сезоната во Суперлигата

Првиот тим на Металург на стартот од новата сезона во ракометната Суперлига го совлада вториот тим на Металург со 37:30.

Младите ракометари на вториот тим на Металург одлично му парираа на „постариот брат“ дури и имаа водство до средината на првото полувреме (10:11), по што со серијата од 9:0 поискусните ракометари ги разрешшија дилемите околу победникот.

Милан Поповиќ со осум гола беше најдобар поединец во победничкиот табор, Томислав Јагуриновски и Дарко Кондев постигнаа по седум голови. Кај вториот тим на Металург најефикасен беше Кофиловски со 10 голови.

Прочитајте и...  Толедо и официјално го напушти Вардар, Вујин наскоро во Скопје!?

Прочитај повеќе

Како изгледа комплескот во Дизниленд каде ќе се игра завршницата во НБА лигата (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Заменик капитенот на Вардар и објасни на ФФМ зашто „црвено-црните“ треба да ја добијат титулата

Слободен печат

Васоски: Сакам да им ја честитам титулата на моите фудбалери, повеќе од заслужена

Слободен печат

Хорват: Мило ми е што доаѓам во Скопје и средина која е препознатлива во Европа

Слободен печат

Бордот на НБА одлучи: Сезоната продолжува во Орландо и тоа само со 22 екипи

Слободен печат

Трансфер бомба: Вернер наместо во Ливерпул оди во Челси

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

МЗТ Скопје на чекор до АБА Лига: Приморска не доби лиценца во Словенија

Слободен печат

Паника во Барселона, до крајот на сезоната без Меси?

Слободен печат

Екстра засилување за Металург, хрватското легендарно крило Хорват доаѓа во Автокоманда

Слободен печат

Го смени името и ги запали социјалните мрежи , од Мекдоналд стана Бургер кинг

Слободен печат

„Комити“ реагираат: Овие момци заслужија титула

Слободен печат

Роналдо ги шокира докторите на Јувентус, се врати посилен од карантинот

Слободен печат