Металург се раздели со Стојановиќ

Екипата на Металург одлучи да ја прекине соработката со тренерот Дамир Стојановиќ уште во првиот месец од новата сезона.

Драматичното реми со Тинекс Пролет го натера раководството на Металург да се заблагодари на соработката со Стојановиќ кој во трите натпревари од Суперлигата има две победи и ремито со Тинекс Пролет.

Кондицискиот тренер Марко Шешум кој дојде заедно со Стојановиќ останува во Металург, исто како и Петар Мисовски кој работи како тренер на голманите.

Прочитајте и...  Иџе седмопласиран на патеката Валелунга во Италија

Прочитај повеќе

„Гранде Пандев“ со мајсторија уште на стартот во Серија А! (ВИДЕО)

Слободен печат

Премиер лига: Саутемптон само го налути тандемот Сон-Кејн! (ВИДЕО)

Слободен печат

Велшанецот блескаше за „кралевите“, неверојатни бројки на Бејл! (ВИДЕО)

Слободен печат

Видал патува за Милано, Барса ќе брои еден милион евра!

Слободен печат

Деле Али не е повеќе во плановите на Мурињо!?

Слободен печат

Дербито е во Лондон, амбициозниот Челси против шампионот Ливерпул! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вудворд мора итно да реагира, на Јунајтед му треба нов бек, напаѓач..!?

Слободен печат

Осум млади фудбалери во Гана го загубија животот! (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Слободен печат

НБА: Ова е далеку од готово, Бостон намали против Мајами (ВИДЕО)

Слободен печат

Сензација во Рим, Шварцман го елиминира Надал

Слободен печат

Кои се десетте најголеми удирачи во боксот, Тајсон е втор, а големиот Мухамед Али го нема на листата

Слободен печат

Мак ракометот во проблеми, нови седум случаи на ковид-19

Слободен печат