Маж од Алабама дрогирал верверичка за да била „борбена“

Полицијата во Алабама, на југот на САД, во понеделникот наишла на несекојдневна ситуација за време на претрес на стан – верверичка дрогирана со метамфетамин.

Станарот сакал „борбената верверичка“ која ја држел во кафез да биде агресивна, изјавиле за весникот „The News Courier” од канцеларијата на шерифот на округот Лајмстоун.

За време на претресот пронајдени се и други видови дрога и муниција.

Законот во алабама забранува држење диви животни, а верверичката е пуштена на слобода по препорака на службеникот за заштита на животната средина.

„Истрча во шумата и не ги нападна полицајците кои ја пуштија“, напишале од канцеларијата на шерифот на Фејсбук.

Прочитајте и...  Чулев: СВР Струмица ги истражува донациите и дали лицата кои ги делеле ги почитувале мерките за Ковид-19

Прочитај повеќе

Кој е посилен од државата?

Чулев: СВР Струмица ги истражува донациите и дали лицата кои ги делеле ги почитувале мерките за Ковид-19

Слободен печат

Кумановци горди на двајцата доктори сограѓани беа дел од тимовите за трансплантација на срце и бубрези

Слободен печат

Протести во Минск против кандидатурата на Лукашенко за шести мандат

Слободен печат

Во Грција основните училишта и градинките се отвораат од 1 јуни

Слободен печат

Манчевски: Ако нема избори на 21 јуни, тогаш мора да се продолжи вонредната состојба

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Се слави во Чаир: Оро за време на полициски час? (ВИДЕО)

Слободен печат

Скоро пет и пол милиони лица заразени со Ковид-19

Слободен печат

Земјотрес го погоди Иран, најмалку 6 лица повредени

Слободен печат

Јовески: Поради новонастаната состојба одредени дејствија се одлагаат или не се преземаат

Слободен печат

Најмалку 107 лица заразени со коронавирус на миса во Франкфурт

Слободен печат

Драма во Сараево: Мечка се бори за својот живот, едно младенче е фатено, другото се уште се бара (ВИДЕО)

Слободен печат