Tag : метамфетамин

Вести Регион

Германија: Хрват под дејство на коктел од дроги возел автобус полн со луѓе

Слободен печат
Полицијата во Пасау соопшти дека при проверка на патници во автобус со хрватски регистарски ознаки, ноќта на 11 јануари 2020 година, откриле 45-годишен возач под...
Вести Свет

Шпанската полиција заплени рекордни количини на метамфетамин

Слободен печат
Шпанската полиција откри и заплени 613 килограми метамфетамини. Операцијата била спроведена во Бадалона, Каталонија, при што се приведени две лица, а уште четворица се приведени...
Вести Ви Препорачуваме Свет

„БРЕЈКИНГ БЕД“ ВО РЕАЛНОСТА: Професори по хемија правеле и продавале метамфетамин

Слободен печат
Во Арканзас двајца професори биле уапсени и обвинети за правење и пуштање во продажба на метамфетамин, силна синтетичка дрога која создава голема зависност. Необичниот случај...
Вести Свет

ДРОГА ЗАЧИНЕТА СО ЧИЛИ СОС: Полицијата во Австралија спречи необичен начин за шверц на 400 килограми метамфетамин

Слободен печат
Четири мажи се уапсени откако австралиската полиција пронајде 400 килограми на кристален метамфетамин сокриен во увезени шишиња брендирани како лут сос, објави Би-Би-Си. Властите пребарале...
Вести Свет

Полицијата во Сиднеј заплени метамфетамин вреден над 140 милиони долари

МИА агенција
Момче од Австралија е уапсено денеска со метамфетамин во вредност од 140 милиони долари, кога со комбе удрил во паркиран полициски автомобил. Момчето на возраст...
Вести Свет

ОГРОМНА ЗАПЛЕНА НА ДРОГА НА ТАЈЛАНД: Полицијата открила повеќе од 10 милиони таблети метамфетамин

Слободен печат
Тајландската полиција информираше дека во повеќе полициски акции ширум земјата биле запленети повеќе од 10 милиони таблети метамфетамин. Уапсени се осум лица за трговија на...
Вести Свет

Маж од Алабама дрогирал верверичка за да била „борбена“

Слободен печат
Полицијата во Алабама, на југот на САД, во понеделникот наишла на несекојдневна ситуација за време на претрес на стан – верверичка дрогирана со метамфетамин. Станарот...