Маж и жена испиле смртоносен коктел од лекови: Тој починал, таа преживеала, а потоа животот ѝ се претворил во ПЕКОЛ! (ФОТО)

Денис (81) и Мавис Еклестон (80) одлучиле да умрат заедно кога ракот, од кој боледувал Денис, влегол во последната фаза.

Поради таа причина тие испиле мешавина од лекови и Денис починал, но лекарите ја спасиле Мавис која што потоа била обвинета за убиство на сопругот.

Парот бил во брак 60 години и имаат три деца. Во прошталното писмо долго 14 страни, напишале дека се одлучиле да си ги „скратат“ животите поради лошото здравје, злоставување и карање со комшиите.

Семејството тврди дека полицијата ја малтретирала Мавис во затворот, а нејзиниот син Кевин вели дека полицискиот началник му рекол како ќе направи „пример“ од неговата мајка.

https://www.facebook.com/Joy.Munns.Eccleston/posts/10217578131618591

Мавис на суд изјавила дека на денот кога тие го испиле смртоносниот коктел, нејзиниот сопруг поради болките „викал како рането животно“ и дека тогаш се договориле како сето тоа ќе заврши.

Прочитајте и...  Промени поради коронавирусот: Во ресторан во Холандија келнерите заменети со роботи!

„Ме молеше да му помогнам да умре и ми даде точни упатства како да го направам тоа. Му реков дека ако навистина одлучил тоа да го направи, одам и јас со него. Мојот живот е ништо без него и воопшто не ми беше гајле дали ќе продолжам да живеам. Да ме замоли Денис денес повторно, пак би го направила истото. Сакав да бидам со својот сопруг“, раскажала таа.

Нивната ќерка Џој се избори за слободата на мајка си на судењето кое траеше две недели.

Прочитај повеќе

Цеца стана баба! Се роди малиот Жељко! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Ким Кардашијан сака да го плати лекувањето на девојката застрелана на протестите за Џорџ Флојд

Слободен печат

Впечатливо жолта боја и златни обетки: Кејт го повтори изгледот од Вимблдон и повторно блескаше! (ФОТО)

Слободен Печат

Сфатете ја сериозно секоја промена во организмот: Ако чувствувате дека ви се менува гласот, веднаш посетете лекар

Слободен печат

Дневен хороскоп за 3 јуни: Поради стресните ситуации кои ве оптоваруваат може да дојде до одредени несогласувања со партнерот

Слободен печат

Виц на денот – Внуци

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Лепа Брена и Боба заминаа за Монако – Во приватниот авион уживаа во прекрасниот поглед и луксузното вино (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Како да пиеш пиво кога носиш маска: Генијален трик кој ќе се користи и во нашата земја! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Раперот Раста ја подбрал поранешната сопруга Ана Николиќ: Мајка си, не смееш да ги затвораш кафеаните! (ФОТО)

Васко Спасоски

ШОК ЗАБРАНИ – Новиот правилник за однесување на грчките плажи целосно ќе го промени начинот на кој летувавме досега

Слободен печат

Игор по Инстаграм драмата објави фотка со Северина: Ова е љубов која не се мери со лајкови (ФОТО)

Слободен печат

Лила Филиповска објави чудна фотографија на Инстаграм, па и порачаа: Избричи си ги рацете! (ФОТО)

Васко Спасоски