Tag : сопружници

Вести Македонија

Во Прилеп мапирани контактите на заболените сопружници, лицата се во самоизолација

Слободен печат
Во прилепскиот Центар за јавно здравје очекуваат резултати од Институтот за јавно здравје од Скопје од земените брисеви на лица кои биле во контакт со...
Вести Македонија Слајдер

Двајцата сопружници заболени од коронавирус во стабилна состојба, 40 лица во домашна изолација

Слободен печат
Во домашна изолација и под здравствен надзор во земјава засега се наоѓаат околу 40-тина лица, поради контакти со двајцата сопружници од Општина Центар Жупа, соседна...
Слајдер Хроника

Мртви сопружници пронајдени во својот дом во Кратово

Слободен печат
Итната медицинска помош вчера пријавила во Одделението за внатрешни работи Кратово дека на улицата „Глигор Пазавански“, во својот дом, во помошна просторија во дворот од...
Вести Свет

Ветеран пронајден мртов во замрзнувач со заверена изјава од нотар: СОПРУГАТА НЕ Е ВИНОВНА

Слободен печат
Кога починала Џејн Сурон-Матерс во ноември годинава, полицијата од градот Тоела во државата Ута го пронашла телото на нејзиниот сопруг Пол во замрзнувачот во нивниот...
Хроника

СЕ СКАРАЛЕ сопружници, МВР трага по сопругата која побегнала

Слободен печат
На 17.11.2019 во 03.20 часот во СВР Скопје, С.С.(45) од Скопје пријавил дека, по меѓусебна семејна расправија, од домот се оддалечила неговата сопруга В.С.(39) од...
Магазин

Маж и жена испиле смртоносен коктел од лекови: Тој починал, таа преживеала, а потоа животот ѝ се претворил во ПЕКОЛ! (ФОТО)

Слободен Печат
Денис (81) и Мавис Еклестон (80) одлучиле да умрат заедно кога ракот, од кој боледувал Денис, влегол во последната фаза. Поради таа причина тие испиле...
Хроника

По крвавиот настан во Гостивар, сопружниците во стабилна состојба: Жената имала повеќе од 20 убодни рани

Слободен печат
Сопружниците С.Р. (54) и Б.Р (60) кои утрово беа пренесени со повреди на скопските клиники, се во стабилна здравствена состојба. Според директорот на клиниката за...
Хроника

Сопружници истепани во позната скопска кафеана

Слободен печат
Вчера во 00.33 часот во Полициската станица Кисела Вода, Д.С.Д.(33) од Скопје пријавила дека околу 00.30 часот во угостителски објект на бул.„Борис Трајковски“ таа и...