Tag : смртоносен

Вести Ви Препорачуваме Свет

„Волстрит журнал”: Колку е смртоносен новиот коронавирус?

Слободен печат
Шест месеци по почетокот на пандемијата на новиот коронавирус, научниците се блиску да најдат одговор на едно од главните прашања за вирусот – Колку е...
Магазин

Маж и жена испиле смртоносен коктел од лекови: Тој починал, таа преживеала, а потоа животот ѝ се претворил во ПЕКОЛ! (ФОТО)

Слободен Печат
Денис (81) и Мавис Еклестон (80) одлучиле да умрат заедно кога ракот, од кој боледувал Денис, влегол во последната фаза. Поради таа причина тие испиле...