Манасков: Немавме решение за австриската одбрана!

Нашето лево крило кое ги брани боите на унгарскиот ракометен клуб Веспрем ги најде причините поради раната елиминација од ЕП 2020.

Во одлучувачкиот натпревар за пласман во главната фаза на Европското првенство, Македонија загуби од Австрија со 32:28 и така се прости од континенталниот собир.

Дефинитивно најлошата партија на селекцијата на Данило Брестовац, а најголем „виновник“ за тоа беше австрискиот голман Ајхбергер и после само три натпревари на ЕП „црвено-жолтите“ ги пакуваат куферите и се враќаат дома.

Нашето лево крило, Дејан Манасков немаше многу зборови после поразот од Австрија и елиминацијата од Европското првенство.

– Им дозволивме да реализираат лесни голови, нашите шанси не ги реализиравме. Им дадовме многу топки во раце на ривалите. Исто така не можевме да најдеме решение за нивната одбрана. Тие се причината за нашата елиминација – вели Манасков, играчот на унгарскиот клуб Веспрем.

Прочитајте и...  СЕХА лигата со 10 екипи, Еурофарм Пелистер во група со Загреб, Веспрем..!

Прочитај повеќе

СЕХА лигата со 10 екипи, Еурофарм Пелистер во група со Загреб, Веспрем..!

Слободен печат

ЛШ: И унгарскиот Сегед со навивачи ќе го пречека Вардар 1961

Слободен печат

Пакјао го потврди боксерскиот меч против Мекгрегор

Слободен печат

Играч на ФМП негативен на ковид-19, откажан мечот со МЗТ Скопје Аеродром 2!

Слободен печат

Марка: Барселона одби 150 милиони евра за Ансу Фати!

Слободен печат

Лут и фрустриран: Вердаско дисквалификуван од „Ролан Гарос“!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Мајами не ја искористи првата „меч топка“ против Бостон (ВИДЕО)

Слободен печат

Пет минути гледаа ВАР и направија грешка! (ВИДЕО)

Слободен печат

Навивачката група „Чкембари“ слави 35 години постоење! (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонецот ја освои и Севиља, Димитријевиќ и Хувентуд на врвот во Шпанија

Слободен печат

Надал загрижен пред „Ролан Гарос“: Ѓоковиќ е во право!

Слободен печат

Хамилтон в недела се израмнува со рекордот на Шумахер!?

Слободен печат