Малолетничка од Велес со нејзиниот син избегала од дома

Фото: EPA/GEORGI LICOVSKI

 М.М.(38) од Велес пријавила во полиција дека околу 21.30 часот нејзината ќерка Ф.M.(17) од Скопје се оддалечила од дома со нејзиниот едногодишен син.

Пријавителката претпоставува дека нејзината ќерка е со Т.Р. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот