Малолетничка од Велес со нејзиниот син избегала од дома

Фото: EPA/GEORGI LICOVSKI

 М.М.(38) од Велес пријавила во полиција дека околу 21.30 часот нејзината ќерка Ф.M.(17) од Скопје се оддалечила од дома со нејзиниот едногодишен син.

Пријавителката претпоставува дека нејзината ќерка е со Т.Р. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Видео на денот