Маките на највисокиот играч во НБА лигата: Автомобилот за мене е како картингот за вас (ВИДЕО)

Сенегалецот Тако Фол со своите 226 сантиметри е највисокиот кошаркар во НБА лигата, а воедно е и еден од најомилените кај сите фанови ширум САД.

Сепак, Фол откри дека не е лесно да се носи титулата на највисок играч во НБА, бидејќи неговите 226 сантиметри му предизвикуваат големи проблеми во приватниот живот, како што се : за него ниските тушеви, наведнувањето кога поминува низ секоја врата.

Кошаркарот на Бостон направи видео на кое објаснува со какви маки се соочува. Тој видеото го подели на социјалните мрежи, а го заврши со интересен коментар:

Кога возам автомобил, тоа е исто како вие да возите картинг – порачува Фол.

Прочитајте и...  Тенисерите разочарани од откажувањето на Вимблдон

Прочитај повеќе

Поранешниот Ф1 шеф Еклстон ќе стане татко на 90 години!

Слободен печат

Едно големо браво, моментно најдобрата фудбалска слика на светот!

Слободен печат

Евролигата со план да се одиграат сите мечеви во еден град!?

Коминовски Фидан

Одложена и шеста трка во Мото ГП шампионатот

Слободен печат

Во Атлетико Мадрид за 70 проценти намалени платите

Слободен печат

Три децении, проклетството не попушта – кој го проколна Ливерпул?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Џејмс Бонд“ на светскиот фудбал пред неочекуван трансфер!?

Слободен печат

„Магионичар“ и на 12 години, како започна кариерата на Лео Меси (ВИДЕО)

Слободен печат

Ирците на колена во Скопје, денот кога Македонија славеше голема победа! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Десетката“ во Барселона е резервирана само за мајстори на фудбалот (ВИДЕО)

Слободен печат

Инфантино: Фудбалот ќе биде поинаков по кризата

Слободен печат

Крај на фудбалот во Белгија, Бриж шампион

Слободен печат