Tag : тако фол

Кошарка Спорт

Маките на највисокиот играч во НБА лигата: Автомобилот за мене е како картингот за вас (ВИДЕО)

Слободен печат
Сенегалецот Тако Фол со своите 226 сантиметри е највисокиот кошаркар во НБА лигата, а воедно е и еден од најомилените кај сите фанови ширум САД....
Кошарка Спорт

Највисокиот кошаркар во НБА ќе игра за Бостон

Слободен печат
Ал Хорфорд ги шокираше навивачите на Бостон со заминувањето во Филаделфија, а пред тоа го пуштија Арон Бејнс во редовите на Феникс Санс. После тоа...