Македонија во вториот шешир, преку потешкиот пат до СП 2021

Нашите најдобри ракометари на 9 март во Виена ќе добијат силен противник за пласман на Мундијалот во Египет…

Најдобрата македонска машка ракометна репрезентација ќе добие потежок противник во баражот за пласман на наредниот Мундијал кој што ќе се одржи наредната година во Египет.

Се доби официјална потврда од Европската ракометна федерација (ЕХФ), со оглед на слабиот пласман на последното ЕП каде што го освоивме 15. место, се најдовме во шеширот на послабите селекции.

Ждрепката ќе се одржи на 9 март во Виена, избраниците на селекторот Данило Брестовац можат да добијат силен противник како Франција, Германија, Шведска…

Прв пешир: Словенија, Германија, Португалија, Шведска, Австрија, Унгарија, Белорусија, Исланд, Чешка, Франција.

Втор шешир: Македонија, Швајцарија, Холандија, Црна Гора, Украина, Србија, Турција или Русија, Романија или Босна и Херцеговина, Полска или Литванија, Израел или Летонија.

Прочитајте и...  Клубовите го поддржаа предлогот, крај на одбојкарската сезона во Македонија

Прочитај повеќе

„Кралски“ 105 милиони евра за новото бундеслигашко чудо!? (ВИДЕО)

Слободен печат

Физичарите и натаму го проучуваат ремек-делото на Роберт Карлос! (ВИДЕО)

Слободен печат

Велкоски со „златни“ букви запишан во историјата на Сараево

Слободен печат

Сезоната во НБА лигата ќе заврши во октомври!?

Слободен печат

Златан има наследник: Мајсторија на Ибрахимовиќ јуниор! (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардар во финале: Голот на Циндриќ во последните секунди против Барселона! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Позитивен тест нема да откаже трка во Формула 1

Слободен печат

Барнс: Манчестер јунајтед премногу живее во минатото!

Слободен печат

Интервју со Раде Стојановиќ: РК Охрид има најдобра одбрана во лигата, заедно со навивачите до нови победи!

Фидан Коминовски

Надал: Потребна ни е вакцина, а не доживотно дистанцирање!

Слободен печат

Србиновски останува и следната сезона на клупата на Гостивар

Слободен печат

На кои фудбалски стадиони има најдобра атмосфера, високо на листата и еден од соседството (ВИДЕО)

Слободен печат