• бараж

Тиквеш Кавадарци е новиот прволигаш, Силекс во Втората лига

Денеска во еден исклучително тежок натпревар екипата на Тиквеш Кавадарци на Арената „Тодор Проески“ – Скопје со резултат 1:0 триумфираше против ФК Силекс во бараж мечот. Во денешниот меч стрелец на победничкиот гол за Тиквеш Кавадарци на нашиот најголем стадион беше Спахиу во 54 минута. Последен пат кавадарчани беа дел од Првата лига во натпреварувачката …

Тиквеш Кавадарци е новиот прволигаш, Силекс во Втората лига Read More »