Tag : бараж

Ракомет Спорт

Македонија против Грција, Исланд и Литванија во мундијалските претквалификации

Слободен печат
Денеска со ждрепка во Виена беа формирани претквалификациските групи за пласман на Светското првенство во Шпанија (1-9 декември 2021 година). Македонската женска сениорска ракометна репрезентација...
Ракомет Спорт

Сениорките ги дознаваат ривалите на патот кон СП 2021

Слободен печат
Македонската репрезентација е дел од првиот шешир за претстојното извлекување на претквалификациските групи за следното женското ракометно Светско првенство. Мундијалот во Шпанија ќе се одржи...
Спорт Фудбал

За пет дена се враќа фудбалот во Македонија

Слободен печат
Во „Куќа на фудбалот“ денеска беа извлечени паровите за бараж натпреварите за пополнување на Втора МФЛ – Запад. На 7. јули на Градскиот стадион во...
Спорт Фудбал

Патот на македонската репрезентација до СП 2022

Слободен печат
УЕФА одлучи кој систем ќе се применува во квалификациите за пласман на Светското прввенство 2022 година кое што ќе се одржи во Катар. Европската фудбалска...
Спорт Фудбал

Македонија и Косово ќе играат годинава пред празни трибини!?

Слободен печат
Како што пренесува британскиот „Дејли Мејл“, бараж средбите за учество на Европското првенство кое е презакажано за наредното лето 2021, ќе се одржат годинава во...
Спорт Фудбал

ОФИЦИЈАЛНО: Баражот Македонија – Косово повторно одложен

Слободен печат
УЕФА очекувано повторно ги одложи бараж натпреварите од Лигата на Нациите кои носат пласман на Европското првенство, а меѓу нив е дуелот помеѓу Македонија и...
Ракомет Спорт

Македонија против Франција за пласман на Светското првенство 2021

Слободен печат
Денеска во Виена се одржа извлекувањето на двојките за баражот за Светското Првенство што од 14-31 јануари 2021 година ќе се игра во Египет. Македонија,...
Ракомет Спорт

Македонија во вториот шешир, преку потешкиот пат до СП 2021

Слободен печат
Најдобрата македонска машка ракометна репрезентација ќе добие потежок противник во баражот за пласман на наредниот Мундијал кој што ќе се одржи наредната година во Египет....
Спорт Фудбал

Македонија против Англија за влез во квалификациите за ЕП

Слободен печат
Во изминатиот период на претквалификацискиот турнир во малата сала на СЦ „Јане Сандански“ – Скопје избраниците на селекторот Скендеровски го освоија второто место, но не...
Спорт Фудбал

Познати двојките во баражот за Лигата на Европа

Слободен печат
По одигрувањето на реваншите од третото квалификациско коло, познати се двојките за плејофот во Лига Европа. Најголеми возбудувања во вчерашните натпревари имаше во Грција и...