8 C
Скопје

Лиз Харли заведува на 54 години: Актерката во бикини се прошета во природа (ФОТО)

Пролетта дојде, а актерката и манекенка Елизабет Харли излезе во природа и го покажа своето прекрасно тело и на 54 години, порачувајќи им на сите да останат дома.

Таа позраше покрај река во горен розев фустан за капење, па многу следбеници на актерката и се восхитуваа на нејзината фигура и рамниот стомак.

Актерката моментално е во изолација со синот Дамијан, мајката Ангела, нејзината тетка и уште пет лица.

– Овде сме вкупно девет луѓе. Овде го имам целото свое семејство, вклучувајќи ги мојата мајка и тетка, но и пријатели кои имаат респираторни проблеми. Параноична сум дека нема да ги задржам на безбедно место. Не пуштам никој дома. Одам до локалната продавница по храна и носам заштитна маска и ракавици – раскажува Елизабет.

Таа рече и дека коронавирусот ја спречува да пронајде љубов со нов маж, бидејќи тоа моментално го посакува.

– Би сакала лудо да се вљубам во некого, што сигурно нема да се случи додека сум затворена со семејството. Можеби кога сето ова ќе се заврши – порача Лиз.

Прочитајте и...  Почина легендарната Бранка Станковска

Поврзани вести

Од вирусот Западен Нил, кој беше кобен за Мира Фурлан, само 1% од луѓето развиваат тешки симптоми

Слободен Печат

Кулинарски вештини: Тајната на вкусните палачинки

Слободен печат

Џорџ Клуни прозборе за карантинот со Амал и децата: Миење садови и менување пелени

Слободен Печат

Лилјаците се домаќини и на вирусот нипа, чија смртност е и до 75 отсто

Слободен печат

Кристина Ричи ја откри темната страна на нејзиниот брак: Се плашев за мојот живот

Слободен Печат

Почина актерот Љупчо Тодоровски-Упа

Слободен печат

Остави Коментар