7 C
Скопје

Ленин Јовановски сподели необјавени фотографии од Тоше кои зборуваат повеќе од зборовите

Денеска, на денот на неговиот роденден, сите со солзи во очите се сеќаваме на Тоше Проески.

Еден од неговите пријатели, Ленин Јовановски, предводникот на мото клубот „Ноќни волци“, на својот фејсбук-профил сподели фотографии од дружењето со Тоше.

Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook
Facebook

„Сеќавање на денешниов ден, негов роденден, кога го прославуваме заедно со најблиските. Мојот објектив забележал само мал дел од тие моменти… и незаборавни патувања… денови на неговите успеси. Верувам дека Небесното Царство како негов дом е совршенството на кое припаѓа, далеку од сета беда, злоба и неправда на оваа земја.“, напиша Ленин Јовановски.

Прочитајте и...  Објавена листата со пејачи кои ќе настапат на доделувањето на Греми наградите

Поврзани вести

Не фрлајте сѐ во ѓубре: Искористете ги и лушпата и семката од авокадото, еве како…

Слободен печат

Бенкси повторно провоцира: На ѕид од затвор нацрта затвореник во бегство

Слободен печат

ФОТО | Цената на сите детали кои Меган ги носеше на интервјуто на деценијата: Еден е посебно драгоцен, а со тој ѝ одаде почит на починатата принцеза Дијана

Слободен печат

Снежана Василевска ни препорачува: Израдувајте ги најблиските со неодоливиот германски колач Комисброт

СП.

Не постои пооригинална честитка за 8 Март: Најубавите цитати за жените што ги смислиле големите писатели

Слободен печат

Многу изненадувања за 8 Март со myWorld

СП.

Остави Коментар