Кривична за струмичанец кој потпали автомобил - Слободен печат

Кривична за струмичанец кој потпали автомобил

Струмичката полиција до ОЈО поднесе кривична за предизвикување општа опасност против К.Ј (26) од струмичкото село Рич. Тој на 5 овој месец, движејќи се пеш по улица „Панче Пешев” во Струмица, во паркирано незаклучено патничко моторно возило предизвикал пожар, по што побегнал од местото на настанот. Пожарот бил изгаснат со интервенција на противпожарна екипа. Набргу од полициска патрола тој бил забележан и уапсен.

Прочитајте и...  На Клиника донесено 15-годишно девојче со повреда во главата од огнено оружје

Прочитај повеќе

Крадец украл пари од брокерско друштво во Куманово

Слободен печат

Штипјанец навредувал полицајци

Македонски државјанин уапсен со 6,5 килограми хероин во Србија

МИА Агенција

Негувателката која тепаше дете во скопска игротека останува во притвор, ОЈО Скопје покрена обвинение (ВИДЕО)

Слободен печат

На Клиника донесено 15-годишно девојче со повреда во главата од огнено оружје

Слободен печат

Скопјанец со изгореници пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“

Слободен печат

Остави Коментар

four × 5 =

Прочитај повеќе

Татко на исчезнато дете бара помош од јавноста и МВР

Момче од Орешани уценувал познаничка со компромитирачки фотографии

Горан Наумовски

Психијатриско лекување за скопјанецот кој си го уби братот

Гореа два автомобили во Скопје

Патничко комбе изгоре на булевар „Македонија“ во Кавадарци

Слободен печат

Дваесеттина повредени во сообраќајка помеѓу автомобил и автобус на автопатот Куманово-Табановце

Слободен печат