Криси Тиген проговори за прв пат после спонтаниот абортус: Ни недостига, но добро сме! (ФОТО)

Поранешната манекенка Криси Тиген за прв пат се обрати до јавноста откако таа и нејзиниот сопруг Џон Леџенд го изгубија детето во петтиот месец од бременоста.

„Замолчевме, но добро сме“, напиша Тиген на Инстаграм и сподели писмо што Џон Леџенд го објави на неговиот Инстаграм во петокот, по настапот на музичките награди „Billboard“, посветен на неа.

View this post on Instagram

We are quiet but we are okay. Love you all so much.

A post shared by chrissy teigen (@chrissyteigen) on

Легендата ја изведе песната „Never Break“ на доделувањето на Билборд наградите, а во мотивационото писмо објавено на Инстаграм откри како ја напишал затоа што „верува дека сè додека е на оваа земја, ќе се држат за рака низ секоја солза, низ сите подеми и падови и секое искушение“.

инстаграм

 

„Тоа си го ветивме пред седум години на денот на нашата венчавка. Секој предизвик со кој се соочивме го направи тоа ветување помоќно и помоќно. Нашата љубов останува, никогаш нема да се скршиме“, напиша музичарот.

Парот, кој веќе има две деца, овие денови за прв пат беше виден заедно во Лос Анџелес, првпат откако на 1 октомври објавија дека изгубија син, кого веќе го нарекоа Џек.

Прочитајте и...  Еден потег на кралицата Елизабета - Најголемото понижување за Камила Паркер!

Поврзани вести

Што може светот да направи за да се избегнат идни пандемии како КОВИД-19?

Слободен Печат

Дневен хороскоп: Што ви предвидуваат ѕвездите за оваа среда

Слободен печат

Витректомија – микрохируршки зафат за третирање разни повреди на окото

Анита Златкова

Виц на денот: Преживеани

Слободен печат

Во кој месец сте родени такви сте во љубовта: Најдете го својот и уверете се!

Слободен печат

ФОТО: Џо Манганиело го промени стилот: Сопругот на Софија Вергара е непрепознатлив!

Слободен Печат

Остави Коментар