Креаторката Кокев за Атиџе: Таквите жени не се трансформираат, може ние да се трансформираме учејќи од неа

„Секако дека ќе го испочитуваме дрес кодот на домаќините, Оскарите и ќе ја стокмиме во свечено руво, но нема да ја трансформираме бидејќи не гледаме потреба за такво нешто“, пишува Кокев на Фејсбук.

Тања Кокев, познатата македонска модна креаторка која ќе ги создаде креациите за екипата на „Медена земја“ за доделувањето на Оскарите, на својот Фејсбук-профил се заблагодари за поддршката и соработката со тимот, посебно со Атиџе.

– Ви благодариме на сите за поддршката и убавите зборови за соработката со тимот на „Honeyland“, посебно со Атиџе. Многу често во вашите пораки споменавте дека едвај чекате да ја видите нејзината трансформација – напиша Кокев.

Додаде дека Атиџе е жена-прекрасница, и дека нема потреба за нејзина трансформација.

– Атиџе е жена прекрасница, една во милион. Таквите жени не се трансформираат, може ние да се трансформираме учејќи од неа. Ние не сме тие кои треба на таа скромност да и кажуваме како да прошета на Оскарите. Таа си ја знаеше бојата уште пред да и го отвориме каталогот. Секако дека ќе го испочитуваме дрес кодот на домаќините, Оскарите и ќе ја стокмиме во свечено руво, но нема да ја трансформираме бидејќи не гледаме потреба за такво нешто. Ќе ја испратиме на Оскари скромна, убава, дотерана онака како таа ќе се чуствува најпријатно. Само во една средба таа ми кажа 10 мудрости, јас тука не можам и не сакам ниту да додадам ниту да одземам нешто – вели Кокев.

🐝❤️🐝Ви благодариме на сите за поддршката и убавите зборови за соработката со тимот на Honeyland, посебно со Атиџе….

Publiée par Tanja Kokev sur Vendredi 24 janvier 2020

Фото: Слободен печат/Арбнора Мемети

Прочитајте и...  Кортни Лав: 28 долги години без Кобејн – Се уште го гледам како стои на таа обала (ФОТО)

Прочитај повеќе

Предупредување од руски астролог: Нè очекува турбулентен период, внимавајте на овие датуми!

Слободен печат

Се враќа во мода најомразениот тренд од 2000-та година! (ФОТО)

Слободен печат

Меган Маркл е нејзин идол – Хелен досега потрошила илјадници долари за да изгледа како неа! (ФОТО)

Слободен печат

Куче првпат се погледна во огледало, ваква реакција не очекуваше никој! (ВИДЕО)

Слободен печат

Принцот Хари јасно порача: Викајте ме само Хари!

Слободен печат

Пејачката Елена Велевска е горда мајка: Нејзините три деца снимија заедничка песна, синот Марко рапува! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Препознајте го малиот гениј: Овие знаци откриваат дека детето е натпросечно интелигентно

Слободен печат

Еди Марфи е рекордер по број на деца: Еве од колку жени добил 10 наследници! (ФОТО)

Слободен печат

На Антарктикот снегот има крваво црвена боја, а беше измерена и највисоката температура досега! (ФОТО)

Слободен печат

Шокантна исповед: Дома постојано ѝ доаѓале непознати мажи што ѝ ги праќал сопругот

Слободен печат

Харисон Форд ќе ви каже која е тајната за успешниот брак

Слободен печат

Каде се има заболени од коронавирусот во целиот свет (МАПА)

Слободен печат