17.8 C
Скопје

Tag : оскари

Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Рејтингот на Оскарите најнизок во историјата на церемонијата

Слободен печат
Гледаноста на последното свечено доделување на Оскарите опадна на 9.85 милиони телевизиски гледачи во САД, што е пад од повеќе од 58 проценти во однос...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Оскаровецот Карл Малден, миленикот на Холивуд: Малкумина знаат дека неговото вистинско име е Младен Секуловиќ

Слободен печат
Славниот актер Карл Малден го освоил Оскарот како негативец во филмот „A Streetcar Named Desire“. Во далечната 1951 година, глумејќи рамо до рамо со славниот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

И мажите доминираа на црвениот тепих на Оскарите со храбри модни комбинации: Дали ова се најдобро облечените актери оваа година?

Слободен Печат
Благодарение на пандемијата, 2020 година беше најчудната година и во историјата на кинематографијата. Со неколку месеци задоцнување, конечно се одржа престижната церемонија на доделување на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Зендаја воодушеви со својата жолта комбинација на Оскарите

Слободен Печат
Иако оваа година на црвениот тепих на Оскарите не ги видовме главните ѕвезди како Никол Кидман, Кејт Бланшет и Шарлиз Терон, младата актерка Зендаја Колман...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена Филм и ТВ

ВИДЕО | Потресниот говор на режисерот на победничкиот филм: 4 дена пред снимањето му се случила најголемата трагедија во животот!

Слободен печат
Филмот ѝ го посвети на трагично загинатата ќерка, која многу се радувала на ова остварување и требала да учествува во него… Данскиот режисер Томас Винтерберг...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Кетрин Зита-Џонс се присети на доделувањето на Оскарите низ годините, а потоа го откри и овогодинешниот стајлинг

Слободен Печат
Оваа година многу малку ѕвезди имаа можност да гостуваат на 93-тото доделување на Оскарите, или како номинирани или во служба на презентери на наградите, а...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО+ФОТО | Првата Корејка која се закити со Оскар: Шармантната Јун го посрамоти Бред Пит на сцената и ја насмеа публиката до солзи

Слободен печат
Оскарите годинава беа обележани со победата на „Nomadland“ од Клое Жао, историски момент во категоријата „најдобар режисер“ во кој беа номинирани две жени (Клое Жао...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Еден детаљ: Сите зборуваат за изгледот на Бред Пит на Оскарите

Слободен печат
Шеговитите коментари на славниот актер на овогодинешните Оскари не престануваат. Бред Пит беше водител за категоријата најдобра споредна актерка, а носеше црн смокинг со пеперушка...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО | Ентони Хопкинс влезе во историјата како најстариот добитник на Оскар: Втора статуетка за актерот по 30 години

Слободен Печат
Ентони Хопкинс (83) го освои Оскарот за најдобар актер во семејната драма „The Father“, што го прави најстариот добитник на оваа престижна филмска награда. Ова...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

ФОТО: Хали Бери го украде шоуто на Оскарите со својот изглед

Слободен Печат
Пред да се прошета по розовиот тепих, Хали Бери го покажа својот нов изглед објавувајќи фотографија на нејзиниот инстаграм – профил, но нејзината доминација на...