Tag : тања кокев

Забава Магазин Магазин слајдер

Тања Кокев, модна дизајнерка: Животот е игра на добро и лошо, црно и бело, а балансот е некаде помеѓу

Александра Велинова
Во навика ѝ е да трча со слушалките на уши, слушајќи ја омилената музика. Ограничувања не сака, а тука спаѓа и режимот на исхрана. Ја почитува...
Ви Препорачуваме Магазин

Креаторката Кокев за Атиџе: Таквите жени не се трансформираат, може ние да се трансформираме учејќи од неа

Слободен печат
Тања Кокев, познатата македонска модна креаторка која ќе ги создаде креациите за екипата на „Медена земја“ за доделувањето на Оскарите, на својот Фејсбук-профил се заблагодари...