9 C
Скопје

Конте: Не чувствувам дека титулата ми е во „џеб“, таму имам само 40 евра!

Тренерот на Интер вели дека има уште да се игра до крајот на сезоната и дека не може да се слави титула.

„Неро-аѕурите“ вчера остварија нов триумф во Серија А против Аталанта, и направија важен чекор во трката за Скудетото оваа сезона.

Стратегот на клубот, Антонио Конте доби прашање од новинар дали чувствува дека во „џебот“ има титула, еве што одговори:

– Доколку погледнам во џебот, ќе најдам 40 евра – се насмеа Конте и додаде:

– Отидов по бензин пред мечот и ми останаа само 40. Мораме да продолжиме да играме. Уште два натпревари до паузата, првиот е против Торино, кој е во долниот дел од табелата, а вториот со Сасуоло кој на сите им прави проблеми во лигата – се зборовите на Конте.

Прочитајте и...  Еден од најстарите фудбалски клубови во Македонија е во тешка финансиска ситуација

Моментно во генералниот пласман води Интер со 62 бодови, шест повеќе од второпласираниот Милан, следуваат Јувентус (52), Рома (50), Аталанта (49)..

Поврзани вести

ВИДЕО: Неверојатниот Кари собори рекорд на Вилт Чембрлен

Слободен печат

ВИДЕО: Фудбалски празник во Виго, седум голови и пресврт на Севиља!

Слободен печат

ФОТО: Манасков и Веспрем го освоија Купот на Унгарија!

Слободен печат

До оваа сезона никој не знаеше за него, Барса го проценува на 400 милиони евра

Слободен печат

МЗТ Скопје Аеродром славеше во дербито против Пелистер

Слободен печат

Македонската БЏЏ репрезентација се враќа со медали од турнирот во Србија

Слободен печат

Остави Коментар